نرخ بیکاری در فرانسه

تمامی گزارش ها در باره نرخ بیکاری در فرانسه حاکی از کاهش آن است.
اگر چه تا سال 2016  مهاجرت کاری به دلیل که نرخ بیکاری 7.8 تا 10 درصدی در فرانسه ( یعنی از هر 100 نفر  بصورت میانگین 8 نفر بیکار در فرانسه وجود داشت )  مورد استقبال افراد واقع نمیشد و دانشجویان زیادی بعد از اتمام تحصیل برای کار به کشور های اروپایی دیگر مثل آلمان، سویس، اتریش و بلژیک مهاجرت میکردند.

اما به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری تا پایان سه ماهه دوم سال 2020 به ۷.۱ درصد رسید که این نرخ ۰.۴ درصد کمتر از پیش بینی های اخیر و ۰.۶ درصد کمتر از دوره مشابه قبلی است.

این نرخ بیکاری از زمان ثبت داده های بیکاری در ژوئن سال ۱۹۸۳ تاکنون بی سابقه بوده است!

به گفته برخی منابع

متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی 1996 تا 2019 معادل ۹.۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰.۷ درصدی سه ماهه نخست سال 1996 و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال 2008 بوده است.

نرخ بیکاری فرانسه را طی 5 سال اخیر در نمودار زیر مشاهده بفرمایید:

نرخ بیکاری در فرانسه

خبر خوب اینکه شمار افراد بیکار در فرانسه برای نخستین بار در طول سال 2020  به زیر سه میلیون نفر برسد.

پس منتظر چه هستید شما میتونید برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار اقدام کنید.

 

نکته قابل توجه اینکه باتوجه به شیوع ویروس کرونا و درگیری فرانسه با این مسئله، رشد اقتصادی این کشور مانند اکثر کشورها به احتمال زیاد به کمترین سطح خود از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون خواهد رسید.

با وجود اینکه نرخ بیکاری در فرانسه کاهش داشته است اما همچنان یکی از بالاترین نرخ های بیکاری را در اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.

فرانس 24 نیز در ماه های اخیر امکان افزایش نرخ بیکاری را همه گیری کووید-19 و اعمال محدویّت‌های مربوط به جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش شدید فعّالیت‌های اقتصادی دانسته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.