پاسپورت تلنت یا ویزای استعداد به چه کسانی تعلق میگیرد؟

مشمولین پاسپورت تلنت
Passeport Talent

 

پاسپورت تلنت ، ویزای استعداد برای 10 گروه از اتباع خارجی تعریف شده است.
این نوع از مهاجرت به فرانسه برای افرادی که میخواهند روش متفاوتی از اخذ ویزای فرانسه را طی کنند؛ برنامه ریزی شده است.
این گروه ها با توجه به فعالیتی که دارند و حرفه ای که قصد دارند در فرانسه به آن مشغول شوند؛ به شرح زیر می باشند.

 

 

 1. پژوهشگران یا محققین
  این افراد باید مدرکی دست کم معادل فوق لیسانس باشند که به قصد انجام پژوهش های مختلف و یا سخنرانی در دانشگاه  و یا شرکت در وارد فرانسه می شوند.
  محققین باید مدارک اثبات بر پژوهشگربودن خود ، مدارکی حاکی از انگیزه و قصد خود و همچنین طول مدت اقامت در فرانسه را ارائه کنند.
 2. استخدام در یک شرکت مبتکر 
  متعلق است به افراد جوان و معمولا تازه فارغ التحصیل شده که مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرکی معادل آن و یا مدارک پیشرفته (BTS و یا DUT) دارند و در یک کمپانی مبتکر، استارتاپی و یا دانش بنیان خاص استخدام شده اند و آن شرکت سالانه درآمدی بیش از 35.500.000 یورو را برای آنها در نظر گرفته است.
 3. سرمایه گذاران اقتصادی
  مناسب افرادی که علاقه دارند در شرکتی سرمایه گذاری نمایند و باید حداقل 10% سرمایه آن متعلق به آنهاشود و یا افرادی که قصد دارند در شرکتی سرمایه گذاری نمایند که خودشان مدیر آنجا محسوب میشوند و یا حداقل 30% سهام آن متعلق به آنهاست.
  به علاوه، افرادی که بتوانند سرمایه گذاری به ارزش حداقل 300.000 یورو در فرانسه  انجام دهند و این تمکن مالی را اثبات کنند؛ می توانند برای دریافت این ویزا درخواست دهند.
 4. کارمندان فوق متخصص و فوق حرفه ای واجد شرایط بلوکارت اتحادیه اروپا (به زبان فرانسوی Carte Bleue européenne)
  واجدین اخذ بلوکارت، کارمندان فوق متخصصی دارای مدرکی با طول مدت تحصیل بیش از 3 سال  و یا دست کم 5 سال تجربه کار حرفه ای میباشند.
  همچنین این متقاضیان باید ر هنگام ارائه درخواست برای این نوع ویزا، قرارداد کاری یک ساله با اعتبار حداقل 1 سال را نیز ارائه دهند که حداقل سالانه 53.800.000 یورو درآمد خالص را اثبات کند.
 5. کارآفرینان
  این دسته  متعلق به افرادیست که هدفشان راه اندازی کسب و کار است و از صلاحیت های لازم برای انجام فعالیت های اقتصادی برخوردار هستند. بنابراین برای مهاجرت هنرمندان به فرانسه نیزمیتواند مفید باشد.
  این فعالیت های اقتصادی باید پلن بیزینسی خود را ارائخ دهند و در قالب پروژه ای جدید برای راه اندازی یک شرکت صنعتی،صنایع دستی و یا بیزینسی به  ثبت برسند.
  هنرمندان می توانند با ارائه آثار هنری و صنایع دستی خود برای گرفتن پاسپورت تلنت اقدام نمایند.
 6. پروژه اقتصادی خاص و مبتکرانه
  مناسب افرادی که یک پروژه اقتصادی جدید و مبتکرانه دارند و می توانند مدارک لازم را در این خصوص ارائه کنند.
  برای این روش، به رسمیت شناختن پروژه توسط  یک نهاد دولتی، از ضروریات است.
 7. استخدام به عنوان کارمند دارای صلاحیت
  افراد جوان شایسته که به تازگی فارغ التحصیل شده و مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را اخذ کرده اند و یا مدارک پیشرفته ای همچون مدارک فنی DUT و BTS را از فرانسه دریافت نموده باشند؛ واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستند. داشتن یک مجوز حرفه ای و حداقل دیپلم معادل کارشناسی ارشد است؛ از ضروریات اقدام به این روش است.
 8. هنرمندان و بازیگران
  این روش برای هنرمندان و بازیگرانی که قصد دارند برای مدتی بیش از 3 ماه به منظور انجام فعالیت هنری در فرانسه اقامت داشته باشند مناسب است.
  البته لازم است این افراد برای فعالیتی که انجام می دهند حقوق دریافت کنند.
 9. افراد مشهور در سطح بین المللی و یا ملی در حوزه کاری خود
  در حقیقت، اشخاصی که در حرفه خود شناخته شده هستند و هدف ادامه فعالیت در فرانسه را دارند؛ می توانند با این عنوان برای دریافت پاسپورت تلنت درخواست دهند.
 10. فارغ التحصیلان دارای مهارت

اخذ ویزای فرانسه دارای مراحلی است که لازمه ی موفقیت در دریافت آن می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.