شهر استراسبورگ فرانسه

یکی از زیباترین شهرهای کشور فرانسه، استراسبورگ است که از گذشته تا کنون مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. استراسبورگ یک شهر توریستی و دارای ارزش سیاسی منطقه‌ای بسیار مناسب برای مهاجرت می باشد. این شهر محله های بسیار زیادی دارد که این محله ها بسیار زیبا هستند، شهر بسیار دیدنی می باشد. دومین شهر توریستی در فرانسه استراسبورگ می باشد. این شهر یکی از شهرهای تاریخی و بزرگ اروپا می باشد که با آلمان مرز مشترک دارد، به همین علت فرهنگ آلمانی نیز به آن راه یافته است. این شهر در امتداد رود راین قرار دارد وبه عنوان یکی از مرکز مهم سیاسی و اجتماعی اروپا می توان نام برد.
شهر استراسبورگ در قسمت شرقی فرانسه قرار دارد و مساحت آن ۷۸ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن ۴۷۵ هزار نفر می باشد. که هفتمین شهر بزرگ فرانسه به حساب می آید. این شهر دارای جنبه تاریخی نیز می باشد به علت معماری خاص خانه ها مورد توجه قرار گرفته و از پر بازدید ترین شهرهای کشور فرانسه می باشد. این شهر بزرگ مهاجر پذیر نیز می باشد و نزدیک به ۴۸ هزار دانشجو دارد که تعداد زیادی از آنها در دانشگاه های دولتی تحصیل می‌کنند و از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار هستند.
در مقاله زیر می خواهیم برای شما عزیزان در مورد تاریخچه و بهترین زمان سفر به استراسبورگ، مناطق گردشگری این شهر و… صحبت کنیم.

تاریخچه استراسبورگ

در قرن سیزدهم شهر استراسبورگ عنوان ثروتمند ترین شهر در کل امپراتوری مقدس رم داشته است و علم و هنر بسیار در آن رونق داشته و حتی امروزه نیز شهر استراسبورگ از دوستداران علم و هنر و صنعت به شمار می آید.
پس از درگذشت پسر امپراتور شارلمانی در سال ۸۴۰ امپراطوری بزرگ فرانک به سه بخش کوچکتر تقسیم شد که قسمت غربی آن به فرانسه مدرن تبدیل شد و قسمت شرقی آن جز شرق آلمان محسوب گردید و قسمت میانی آن نیز به بخش‌های زیادی تقسیم شد آلزاس به همراه استراسبورگ در این بخش میانی قرار داشت که بخشی از فرانسه محسوب می شدند.
کشمکش‌هایی بین دولت فرانسه و آلمان وجود داشت که هربار شهر استراسبورگ زیرسلطه یکی از این کشورها در می آمد. اما امروزه این شهر به خوبی فرهنگ این دو کشور را در خود جای داده است. اگرچه بسیاری از ساکنان این شهر به هر دو زبان فرانسه و آلمانی مسلط هستند اما چهره شهر به خصوص معماری آن سبک کلاسیک آلمانی را نشان میدهد و برخی سنت های مردم این شهر کاملاً سبک آلمانی دارد.

بهترین زمان سفر به شهر استراسبورگ

 

بهترین زمان سفر به استراسبورگ

آب و هوای شهر استراسبورگ نیمه اقیانوسی است یعنی زمستان های سرد و تابستان های نیمه گرمی دارد. در ماههای گرم سال دمای هوا به ۲۵ درجه سانتی‌گراد و در ماه‌های سرد سال دما به منفی ۲ درجه سانتیگراد می رسد، این تغییرات دمایی گاهی شرایط زندگی را سخت و گاهی هوای شهر را دوست داشتنی می کند.
تابش آفتاب در فصل زمستان یعنی از ماه دسامبر تا فوریه ضعیف است و بیشتر روز ها هوا ابری می باشد. در بهار که از ماه مارس تا می می باشد، هوا خنک و بارانی است حتی احتمال بارش برف در این ماه ها وجود دارد ولی در ماه مارس هوا کمی بهتر میشود. در ماه می روزها گرم و آفتابی هستند و برای پیاده روی و گردش و سفر بسیار مناسب می باشندگاها احتمال بارش باران وجود دارد. در تابستان یعنی از ماه ژوئن تا اوت هوا بسیار متغیر است ولی کلاً هوا در بیشتر روزها متبوع می باشد اما احتمال رعد و برق وجود دارد و گاهی روزهای بارانی و خنک هم ممکن است در این فصل وجود داشته باشد. در فصل پاییز یعنی از ماه سپتامبر تا نوامبر هوا ملایم است و بارندگی در کمترین میزان خود می باشد اما به مرور هوا سرد و بارانی می‌شود و کاهش دما از ماه نوامبر شروع می شود. بنابراین با توجه به این نوع آب و هوا و میزان بارندگی بهترین زمان برای سفر به این شهر ماه نوامبر می باشد، همچنین در این ماه هزینه های هتل ها نیز کم می‌شود و معمولاً تعداد مسافران در این ماه کمتر از بقیه ماه ها در سال می باشد. گردشگرانی که به خاطر بازار کریسمس به این شهر سفر می کنند معمولاً ماه دسامبر را انتخاب می‌کنند و طبیعتاً این ماه شلوغ ترین فصل استراسبورگ می باشد و هزینه هتل ها نیز بسیار گران تر از هر زمان دیگری است.

مناطق دیدنی شهر استراسبورگ

از مناطق دیدنی در شهر زیبای استراسبورگ می توان موارد زیر رانام برد و به توضیح مختصر درمورد هرکدام میپردازیم:

 • کلیسای جامع استرسبورگ (نوتردام)
 • کاخ روهان
 • جزیره گرند ایل
 • فرانسه کوچک
 • موزه کار نتردام
 • موزه هنر مدرن و معاصر
 • مسجد بزرگ استراسبورگ
 • خانه کمر زل
 • کلیسای سنت توماس
 • محله کروتو نو
 • پارک اورانژری

کلیسای جامع نوتردام:

 

کلیسای جامع استراسبورگ

کلیسا بین سالهای ۱۱۷۶ تا ۱۴۳۹ ساخته شده است و از بزرگترین معماری های شهر استراسبورگ شناخته می شود و یکی از نمونه معماری گوتیک است. ششمین کلیسای جهان است و عنوان بزرگترین و بلندترین بنای دوران قرون وسطا را دارد.

کاخ روهان:

این بنای تاریخی بین سالهای ۱۷۳۲ تا ۱۷۴۲ ساخته شده است. یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی این شهر به شمار می‌آید در گذشته محل اقامت شاهزاده ها و کاردینال ها بوده است. این بنای تاریخی تقریباً بدون تغییر باقی مانده و سه موزه مهم شهر که شامل موزه هنرهای تزئینی و باستان شناسی و هنر های عالی را در خود جای داده است.

جزیره گرند ایل :

 

جزیره گرند ایل استراسبورگ

این جزیره در مرکز شهر استراسبورگ و در میان رود نیل قرار دارد به وسیله چند پل این جزیره به سایر قسمتهای دیگر شهر متصل می شود. این جزیره زیبا در سال ۱۹۸۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

فرانسه کوچک:

نام یک محله تاریخی و زیبا درشهر استراسبورگ می باشد که خانه‌های قدیمی زیادی در آن وجود دارد و اکثر این خانه ها با سبک معماری آلمانی ساخته شده اند و همچنین رستوران ها و کافه های بسیار زیادی در آن وجود دارد.

موزه کارنتردام:

این موزه در قسمت ورودی کلیسای جامع نتردام قرار دارد و جزء بهترین موزه های این شهر به حساب می آید و دارای اشیای بسیار متنوع است و هنر قرون وسطا را به شکلی جامع نشان می‌دهد. باغ زیبای گوتیک در کنار این موزه قرار دارد.

موزه هنر مدرن و معاصر:

این موزه در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و هنرمندان و هنردوستان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. این موزه در حاشیه رودخانه ایل قرار دارد و دارای بخش هایی نظیر اتاق عکاسی، کتابخانه اختصاصی، سالن کنفرانس و رستوران نیز می باشد.

مسجد بزرگ استراسبورگ:

نام دیگر این بنا مسجد جامع استراسبورگ می باشد و با هزینه ۱۴ میلیون یورو ساخته شده است. نام معمار این بنا فرد ایتالیایی به نام پائولو پورتوگی است. داخل این مسجد هیچ ستونی وجود ندارد و دارای گنبد مسی به ارتفاع ۲۴ متر است.

خانه کمرزل :

 

خانه کمر زل استراسبورگ

یکی از جاذبه‌های نمادین و بسیار زیبای شهر استراسبورگ است و در نزدیکی میدان کلیسای جامع قرار دارد اکنون به هتل تبدیل شده و یکی از ساختمان های جالب و قدیمی شهر استراسبورگ است و دارای رستوران معروفی می باشد.

کلیسای سنت توماس:

در قرن ششم میلادی یک کلیسای قدیمی ساخته شد که پس از تخریب آن در آتش سوزی، به جای ان کلیسای جدیدی در قرن دوازدهم به ساخته شد که سنت توماس نامیده شد. این کلیسا بیش از ۸۰ سال عمر دارد و حوادث تاریخی زیادی را پشت سر گذاشته است که به عنوان مثال می توان جنبش های طرفداران مارتین لوتر نام برد. این کلیسا دارای ساعت بزرگی می باشد که قدمت آن نیز به چهارصد سال می رسد.

محله کروتونو:

 

محله قدیمی کرتونو استراسبورگ

 

این شهر دارای بافت قدیمی به همراه رستوران های شیک و فروشگاه های مدرن می باشد که دو سبک گذشته و امروزی را به نمایش می گذارد این محله دارای خانه های رنگارنگ قدیمی می باشد که در گذشته محل زندگی قایق رانان و ماهی گیران بوده است و امروزه دارای حال و هوای روستایی میباشد.

پارک اورانژری:

به دستور ملکه ژوزفین در ابتدای قرن نوزدهم این پارک ساخته شده
و قدیمی ترین پارک شهر استراسبورگ میباشد. در داخل باغ عمارتی به نام اورانژری وجود دارد که از آن امروزه برای برگزاری این نمایشگاه ها و مراسم های متفاوت استفاده می‌شود. پارک اورانژری دارای دریاچه، آبشار، مزرعه مینیاتوری و باغ وحش کوچکی می باشد.

شرایط زندگی در شهر استراسبورگ

هزینه های زندگی در شهر استراسبورگ کمی بالا می باشد و افرادی که این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کند کاملا به این موضوع آگاه هستند. در واقع این شهر کاملا اروپایی بوده و دارای ویژگی های آلمانی و فرانسوی می باشد. این شهر دارای کوچه های پیچ در پیچ خانه‌های نیمه چوبی می باشد و قدمت این شهر به قرون وسطا در می گردد. دارای مراکز اتحادیه ی اروپا است و بسیاری از موسسات مهم اروپایی نظیر شورای اروپا و دادگاه اروپایی حقوق بشر در آن قرار دارد.
زبان رسمی مردم این شهر فرانسوی باشد و در طی جنگ جهانی اول و دوم آلمانی ها تاثیرات زیادی بر روی این شهر داشتند. در گذشته مردم در این شهر به زبان آلمانی صحبت می کردند. کیفیت زندگی مردم در شهر استراسبورگ به این صورت است که توان خرید مردم ۸۰% و شاخص امنیت حدود ۷۰٪ می باشد. شاخص آلودگی هوا در این شهر ۳۸% است شاخص هزینه های زندگی ۷۱ ٪ و قیمت اجناس نیز حدود ۹٪ می باشد.

هزینه های زندگی در شهر استراسبورگ

 

زندگی در استراسبورگ

یکی از موضوع های مهم برای افرادی که قصد سفر و یا زندگی در این شهر را دارند هزینه های زندگی می باشد. هزینه های زندگی در این شهر برای یک نفر حدود ۸۰۰ یورو می باشد و برای یک خانواده ۴ نفره حدوداً ۲۹۰۰ یورو در ماه است.
هزینه حمل و نقل در این شهر به این صورت است که هزینه بلیط یک طرفه در حمل و نقل های داخلی معادل ۸۰.۱ یورو و هزینه ورودی کرایه تاکسی معادل ۴ یورو و به ازای هر یک کیلومتر معادل یورو می باشد و هزینه بنزین به ازای هر یک لیتر معادل ۴5.1 یورو می باشد. هزینه اینترنت حدوداً ۳۰یورو می باشد. هزینه قبض آب و برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک ساختمان ۸۵ متری نیز معادل ۲۰۰ یورو می باشد. یکی از مهمترین هزینه ها در شهر استراسبورگ هزینه مسکن و اجاره بها می باشد که برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر معادل ۵۸۰ یورو در ماه و برای یک آپارتمان یک خوابه در خارج از حدود ۴۳۰ و در ماه می باشد که این رقم برای آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر معادل ۱۱۸۰ یورو و برای آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر معادل ۸۵۰ یورو در ماه می باشد.

تحصیل و دانشگاه در استراسبورگ

 

دانشگاه استراسبورگ

 

دانشگاه دولتی این شهر یکی از بزرگترین دانشگاه های فرانسه و جهان است و بسیاری از افراد تمایل دارند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. در واقع در سال ۲۰۱۹ سه دانشگاه لویی پاستور و مارک بلوک و روبرت شومان با یکدیگر ادغام شدند و دانشگاه جدید استراسبورگ را ایجاد کردند، که دارای کیفیت بالای آموزشی است دارای ۴۱ هزار و ۵۸ دانشجو می ‌باشد که حدوداً ۲۰ درصد از آنها از آنها خارجی هستند. این دانشگاه دارای ۴۶۳۵ کارمند که ۲۴۷۷ از ان ها استاد می باشد.

از مزایای تحصیل در دانشگاه استراسبورگ می توان به موارد زیر اشاره کرده:

 •  داشتن پیشینه تاریخی
 • کیفیت بسیار بالای آموزش
 • ایجاد محیط آموزشی بین المللی
 • پیشتاز بودن در زمینه تحقیقات

این دانشگاه به ۵ دانشکده زیر تقسیم می شود:

 • هنر زبان و ادبیات
 • حقوق اقتصاد مدیریت علوم اجتماعی و علوم سیاسی
 • علوم اجتماعی علوم سیاسی
 • فناوری و علوم پایه
 • سلامت و بهداشت

بهترین شهرهای فرانسه برای تحصیل کدامند؟

شرایط کار در شهر استراسبورگ

 

شرایط کار در استراسبورگ

شهر استراسبورگ دارای ویژگی خاص جغرافیایی و بین المللی می باشد. این شهر دارای مراکز تولیدات کارخانه‌ای و مهندسی و به علت داشتن دومین بندر بزرگ در رود راین بعد از دویسبورگ المان و داشتن دومین بندر رودخانه‌ ای بزرگ در فرانسه بعد از پاریس و داشتن جاده ها و خطوط ریلی و نقل و انتقالات رودخانه‌ای به یکی از قطب‌های مهم مبادلاتی و اقتصادی در شرق کشور فرانسه تبدیل شده است، داشتن این ویژگی ها باعث به وجود آمدن فرصت های شغلی بسیاری و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در این شهر می شود.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.