راه های مهاجرت اتباع افغانستان به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از سوی اتباع افغانستان میتواند از راه های مختلفی مثل : تحصیل، کار و غیره انجام شود.

ممکن است خیلی ها بهترین راه را پناهندگی بدانند اما روش پناهندگی اصلا از سوی کارشناسان توصیه نمیشود. چراکه ریسک بالایی دارد. جان و مال فرد و همراهانش در خطر خواهد بود و باتوجه به پناهندگان زیاد و شرایط پیچیده آن، میتوان گفت شانس کمی برای موفقیت در پذیرش دارد.

 

مهاجرت تحصیلی اتباع افغان به فرانسه

 

مهاجرت تحصیلی اتباع افغانستان به فرانسه

تحصیل در فرانسه با توجه به مزایایی که دارد؛ بهترین نوع مهاجرت برای اتباع از سراسر دنیا از جمله اتباع افغانستان به حساب می آید.

افغان ها می توانند برای مهاجرت تحصیل به دو روش اقدام نمایند:

  1. پذیرش از دانشگاه های فرانسه و تحصیل بصورت دولتی یا خصوصی
  2.  پذیرش از کالج های زبان و تحصیل در دوره های زبان فرانسه

در هر دو مورد گفته شده، شخص اجازه کار در حین تحصیل را دارد و همچنین میتواند پس از فارغ التحصیلی ویزای جست و جوی کار گرفته و درصورت اشتغال به کار ویزای خود را تمدید کرده و سپس اقامت دائم و تابعیت فرانسه را دریافت کند.

از آنجاییکه فرانسه هرساله بخش بزرگی از بودجه خود را در بخش آموزش صرف میکند؛ امکان تحصیل رایگان و تحصیل با شهریه پایین و مناسب در دانشگاه های  کشور فرانسه فراهم شده است.
البته ویزای دانشجویی فرانسه مزایای زیاد دیگری هم دارد به همین دلیل روش مهاجرت تحصیلی را به بهترین نوع مهاجرت برای اتباع افغان تبدیل میکند.

 

مهاجرت کاری اتباع افغانی به فرانسه

 

مهاجرت کاری اتباع افغانستان به ایران

در صورتیکه فرد متقاضی اقامت نوع D در فرانسه داشته باشد؛ شرایط بهتری برای یافتن کار مناسب در فرانسه را دارا خواهند بود. در غیر اینصورت، پیدا کردن پیشنهادات شغلی از سوی کارفرمایان ، اخذ ویزای کاری فرانسه و سپس مهاجرت کاری به فرانسه بسیار سخت خواهد شد و شرایط خاص خودش را پیدا میکند.

همچنین در صورتیکه فرد از دانشگاه های معتبر خصوصا در فرانسه فارغ التحصیل شده باشد؛ شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب خواهد داشت.

در مورد درآمدها در فرانسه باید گفت که شرایط حقوق ماهیانه مشاغل مختلف ، متفاوت است. و عامل موثر دیگر در مورد درآمد ها شهریست که در آن، کار انجام میگیرد.
در پاریس درآمد بیشتر خواهد بود اما از طرفی خرج و مخارج نیز بیشتر است.

میتوان گفت کمترین درآمد سالیانه در فرانسه تقریبا 12500€ (یورو) است و بیشتریم حقوق سالانه نیز در حدود 221000€ (یورو) می باشد.

 

پناهنده شدن اتباع افغانستان به فرانسه

 

همانطور که گفته شد روش پناهندگی با توجه به خطرات و ریسک هایی که دارد بعنوان اخرین راه چاره برای رفتن به فرانسه میتواند انتخاب شود!

 

پناهندگی از انواع مهاجرت اتباع افغانستان به فرانسه

باتوجه به اینکه فرانسه عضو کنوانسیون پناهندگی هم هست؛ همه ساله تعداد زیادی پناهندگان زیادی به دلایل مختلف وارد خاک این کشور میشوند.
و خب این موضوع شانس پذیرفته شدن رانیز کمتر میکند.

پناهندگان ، افرادی هستند که بدلایل مختلف سیاسی، جنگ، درخطر بودن جان، تحت تعقیب بودن و یا شرایط دیگر از راه های غیرقانونی به خاک کشورهای مختلف وارد میشوند.
و اتباع افغانستان نیز با توجه به شرایط حاکم بر این کشور، گاها ناچار به انتخاب این روش برای رفتن به فرانسه میشوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.