بازار کار رشته مدیریت در فرانسه

در بازار کار رشته مدیریت در کشور فرانسه انواع مختلفی از شغل‌ های مدیریتی وجود دارد. شرایط کار در فرانسه برای متقاضیان متخصصان بین المللی مناسب است و این سبب جذب کارگران ماهر، مهندسان جوانان با استعداد متخصصان و افراد نخبه جهت کار در این کشور می‌باشد. در کشور مدرن فرانسه بازار کار رشته مدیریت پر رونق ترین مشاغل برای کار به حساب می‌آید. دارای درآمد بالا و شرایط کاری مطلوبی نیز است.

امار نرخ بیکاری در امار سال 2016 در این کشور حدود 10 درصد بوده است. آن سال‌ ها این کشور آمار ایده‌آلی برای مهاجرت نداشته است. اما امروزه و در سال ۲۰۲۱ شرایط کاریابی در این کشور بهتر شده است. یکی از عواملی که جهت کار در این کشور بسیار مهم است تسلط بر زبان فرانسوی می باشد. اما این امکان وجود دارد که با تسلط بر زبان انگلیسی نیز بتوانید در بتوانید شغلی مناسب در رشته مدیریت پیدا نمایید. کشور فرانسه با جمعیت حدود ۶۷ میلیون نفر جز پیشرفته‌ ترین کشور های دنیا است. شرکت های بین المللی زیادی در پایتخت این کشور یعنی شهر پاریس وجود دارد.


شرایط کار در کشور فرانسه

شرایط کار در کشور فرانسه برای مهاجران خارجی شرایط مطلوبی است. طوری که در شغل های تمام وقت رشد ۱۰ درصدی داشته اند.
کشور فرانسه جزء کشور های اتحادیه اروپا و یکی از قوی‌ ترین اقتصاد های دنیا به شمار می‌آید. نرخ بیکاری در این کشور  ۹ درصد است. مهندسان ماهر و تکنسین هایی که می خواهند در فرانسه کار کنند، شانس بسیار بالایی برای اشتغال در این کشور دارند.

در فرانسه بزرگترین صنایع ارتباطات از راه دور و ماشین آلات می باشد. در بخش صنعتی حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. همچنین کشور فرانسه عنوان بزرگترین تولید کننده انرژی هسته ای در جهان را دارد.بازار کار رشته مدیریت

شرایط کار در فرانسه در سال ۲۰۲۱

پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا پیش بینی ها نشان دهنده این است که کشور فرانسه می تواند به کانون فرصت‌های کاری و سرمایه‌گذاری جدید در اروپا تبدیل شود. داشتن رزومه کاری قوی و تسلط بر زبان انگلیسی و یا فرانسوی دو شرط اصلی مهاجرت کاری به این کشور می باشد.

بازار کار رشته مدیریت در کشور فرانسه

وظیفه یک مدیر تعیین وظایف و اهداف کارمندان است. مدیر تعیین می کند که چه اقداماتی برای رسیدن به اهداف تعیین شده باید انجام شود. برای بازار کار رشته مدیریت در کشور فرانسه یک مدیر باید توانایی تقسیم وظایف و هم نظارت بر کارمندان و نیروی کار در یک شرکت داشته باشد.
همچنین یک مدیر موفق باید به وسیله روش های مناسب عملکرد کارمندان خود را ارزیابی نماید. با کارمندان ارتباط برقرار کند و در آن ها ایجاد انگیزه نماید. یک مدیر مسئولیت عملکرد موثر یک دفتر، مرکز، ارگان و سازمان را بر عهده دارد.
جهت پیدا کردن کار مدیریتی در بازار کار کشور فرانسه افرادی که در رشته مدیریت فارغ‌التحصیل شده اند باید ثابت کنند که مهارت های لازم جهت برنامه ریزی و انجام فعالیت هایی مانند: تبلیغات، فروش، هماهنگی و … را دارد.
یکی دیگر از وظایف مدیران استراتژی های بازاریابی نظیر؛ تبلیغات فروش نیز است. علاوه بر این مدیریت دپارتمان های تجاری و دپارتمان های غیر تجاری نیز مانند تبلیغات و خرید نیز است.

اعزام نیروی کار به فرانسه

کاریابی در بازار کار رشته مدیریت در فرانسه

نکته مهم برای پیدا کردن شغل مطلوب در بازار کار رشته مدیریت در کشور فرانسه انعطاف‌پذیری متقاضی است. کسانی که قدرت بالایی در روابط اجتماعی دارند و می توانند به راحتی با محیط اطراف ارتباط برقرار کنند بهتر خواهند توانست در رشته مدیریت فعالیت نمایند. بهره مند بودن از یک رزومه کاری دقیق و مشخص می تواند فرد را در پیدا کردن کار مدیریتی کمک نماید.
افرادی که به دنبال کار رشته مدیریت در کشور فرانسه هستند، می‌توانند به سایت معتبر Strategies Emploi مراجعه نمایند.

رشته مدیریت

مراحل ورود به بازار کار مدیریت در کشور فرانسه

برای مهاجرت کاری به کشور فرانسه جهت اشتغال در زمینه های مختلف شما نیاز به ویزا دارید.
مراحل ورود به بازار کار رشته مدیریت عبارتند از:

1) داشتن مدرک دانشگاهی معتبر در رشته مدیریت
2) کسب مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی
3) پیدا کردن شغل مورد نظر و دریافت دعوتنامه کاری از شرکت در کشور فرانسه
4) آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت کسب ویزای کار کشور فرانسه
5) مراجعه به سفارت و درخواست ویزای کار این کشور
6) ورود به خاک فرانسه و شروع کار

مدرک دانشگاهی معتبر در رشته مدیریت برای یافتن کار در این کشور الزامی است. علاوه بر این فرد متقاضی باید ثابت کند که به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مسلط است. می تواند با افراد مختلف نظیر همکاران، کارمندان، مشتریان و دیگر مردم ارتباط برقرار نماید.

ویزای کاری کشور فرانسه به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت می باشد. با توجه به پیشنهاد شغلی و مدت زمان قرارداد کاری فرد متقاضی باید نسبت به کسب ویزای کاری کوتاه مدت و یا بلندمدت اقدام نماید. فرد متقاضی پس از ورود به خاک فرانسه باید بر اساس ملیت مجوز اقامت دریافت کند. متقاضیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت کار در کشور فرانسه نیازی به مجوز اقامت و ویزا ندارند.

وظایف افراد در بازار کار مدیریت در فرانسه

وظیفه اصلی یک مدیر در بازار کار مدیریت در کشور فرانسه برنامه ریزی، هدایت و هماهنگی است.
یک مدیر دارای وظایف بسیار زیادی است. در ادامه به بعضی از آن ها اشاره می شود؛

1)فعالیت مستقیم هماهنگ کردن مشاغل و بخشهای مربوط به تولید، قیمت‌گذاری، فروش و توزیع محصولات
2)مدیریت سایر کارکنان تهیه برنامه های کاری برای کارمندان و تعیین تکالیف خاص
3)تدوین سیاست‌های دپارتمان و اجرای آنها
4)تعیین کردن نیازهای پرسنلی و مصاحبه و استخدام آموزش کارمندان جدید و نظارت بر روند کار استخدام

بیشترین استخدام در فرانسه

اگر شما قصد مهاجرت برای کار در رشته مدیریت در کشور فرانسه را دارید، می توانید از موسسات کاریابی معتبر در زمینه رشته های مهندسی و مدیریت کمک بگیرید. آن ها شما را برای یافتن شغل قابل قبول کمک می کنند. باید بدانید که در سال گذشته رشته هایی نظیر مدیریت و مهندسی بالاترین میزان استخدام در کشور فرانسه را داشته اند. از میانگین حقوق بالایی نیز برخوردار بوده اند.
برای فارغ التحصیلان رشته مدیریت در کشور فرانسه همیشه  جایگاه شغلی وجود دارد. اولین جایگاه شغلی در زمینه مدیریت شرکت های دولتی و یا خصوصی است. دومین جایگاه، تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور با داشتن مدرک دکترا می باشد. بازار کار تدریس در رشته مدیریت در فرانسه خیلی زود تکمیل می شود. افرادی که قصد دارند در این جایگاه شغلی فعالیت کنند باید خیلی سریع اقدام نمایند.

کار در فرانسه بدون دعوتنامه کاری ممکن است؟

درآمد بازار کار رشته مدیریت کشور فرانسه

اولین نکته ای که باید در هنگام مهاجرت کاری به کشوری درنظر داشته باشیم، سطح درآمد آن رشته در آن کشور می باشد. فرصت های شغلی بسیاری در کشور فرانسه در ابتدا برای شهروندان اروپایی به مدت سه ماه در داخل فرانسه و سه ماه هم در داخل اتحادیه اروپا وجود دارد. افراد بین المللی بعد از طی این مدت زمان می تواند جواز استخدام در شغل مورد نظر را بگیرند. بر طبق آمارها در سال ۲۰۲۱ حداقل میزان دستمزد برای افراد دارای مدرک کارشناسی حدوداً ۹.۷۲ یورو در هر ساعت تعیین شده است. البته افرادی که دارای سابقه کار بیشتر و سطح تحصیلات بالاتر مثلا کارشناسی ارشد و دکترا دستمزد های بالاتری نیز می گیرند.
بازار کار رشته مدیریت در کشور فرانسه در بخش استخدام در شرکت های دولتی و یا خصوصی و بخش گردشگری برای تولیدات صنعتی و الکترونیک رونق دارد.

دریافت ویزای کاری مدیریت در کشور فرانسه

برای کار و اقامت کمتر از 90 روز در کشور فرانسه فرد متقاضی باید ویزای شینگن کوتاه مدت را بگیرد. ولی برای اقامت و کار بیشتر از 90 روز در کشور فرانسه شما باید درخواست ویزای بلند مدت را بدهید. اگر فرد متقاضی یک پیشنهاد کاری داشته باشد فرایند درخواست و صدور ویزای کار بسیار با سرعت طی می شود. اما کسی که پیشنهاد کاری ندارد از طریق ویزای جستجوی کار باید وارد شود.
کارت آبی از سوی اتحادیه اروپا که به افراد متخصص و فنی و دارای تحصیلات عالی داده می‌شود. کارت ابی یکی از راه های گرفتن ویزای کاری کشور فرانسه است. فردی با داشتن کارت آبی می‌تواند به مدت زمان ۱ تا ۳ سال برای خود و خانواده خود یعنی فرزندان کمتر از 18 سال اقامت موقت بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.