شرایط اجاره مسکن در فرانسه

شرایط اجاره مسکن در فرانسه و شهر های آن

اولین اقدام مهم و الزامی برای شخصی که می خواهد به دلیل مهاجرت و تحصیل به کشور فرانسه مهاجرت کند، اجاره مسکن برای زندگی می باشد. اجاره مسکن مناسب و ارزان قیمت برای دانشجویان و شاغلین در این کشور که قدرتمند و مهاجر پذیر امری ساده است و جزو بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می آید، بسیار مهم است.

درباره فرانسه

بخش عمده اقتصاد قدرتمند این کشور به صنعت گردشگری تعلق دارد. در سال بیشتر از 80 میلیون گردشگر از کشور فرانسه دیدار می کند. در حالی که جمعیت کل این کشور حدود ۶۷ میلیون نفر می‌باشد. شهر پاریس به عنوان پایتخت این کشور دارای بیشترین جمعیت است.  همچنین قیمت مسکن نیز در این شهر نسبت به دیگر پایتخت‌های کشورهای اروپایی مانند مادرید یا برلین بسیار گرانتر است. اما باز هم نسبت به  شهرهای دیگری مانند لندن و یا شهرهای دیگر آمریکا قیمت های خانه ارزان تر و مناسب تر می باشد.

شرایط اجاره مسکن در فرانسه

مهاجران برای اجاره ملک در فرانسه باید روند قانونی را طی کنند. علاوه بر این باید گفت که شرایط اجاره مسکن در کشور فرانسه بستگی به شرایط خود مستاجران نیز دارد. به عنوان مثال به سطح فرهنگ و توان مالی و بستگی دارد. برای  خرید ملک در فرانسه باید به هزینه‌هایی مانند: ثبت مالکیت و مالیات توجه کرد.

اجاره مسکن در فرانسه

شرایط اجاره مسکن در کشور فرانسه برای مهاجرینی که می خواهند خانه و آپارتمان اجاره کنند، باید از قبل قرارداد اجاره مشخص شود. تقریبا حدود ۳۶ درصد از مردم فرانسه اجاره نشین هستند. البته مهاجرین خارجی نیز جزو این آمار محسوب می شوند. شهر پاریس در مقایسه با دیگر شهرهای کشور فرانسه آمار اجاره های بالاتری دارد. بیشتر از نیمی از ملک های اجاره ای خصوصی هستند که از طرف اشخاص حقیقی به افراد دیگر اجاره داده می شوند است. برای مهاجران هیچ محدودیت خاصی ندارد.

شرایط اجاره مسکن در فرانسه

شرایط اجاره آپارتمان در فرانسه

شرایط اجاره آپارتمان در کشور فرانسه بستگی به شرایط شما و همچنین لوکیشن آپارتمان بستگی دارد. به این معنی که شما دوست دارید چه سبکی زندگی کنید یا موقعیت شغلی شما کجاست و هزینه‌های زندگی شما نیز تا چه حدی است. شهر پاریس به عنوان پایتخت و مرکز اقتصادی کشور فرانسه بیشتر از 20 درصد جمعیت آن افراد خارجی و غیر از شهروندان کشور فرانسه را تشکیل می دهد. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در شهر پاریس حدودا 2500 یورو قیمت آن در ماه می باشد. شرایط اجاره آپارتمان در کشور فرانسه بستگی به وضعیت و شرایط مالی فرهنگ مالی فرهنگی شخص اجاره کننده دارد.

بهترین مناطق اجاره مسکن در فرانسه

بهترین مناطق اجاره مسکن در کشور فرانسه می توان به شهر پاریس و همسایگان آن لوور و برج ایفل را نام برد. حومه شهر پاریس قیمت‌های کمتری برای اجاره‌ اپارتمان دارد. غرب شهر پاریس بیشتر آپارتمان های مدرن دارد. شهرک های کوچک شمال و غرب شهر پاریس نیز بیشتر کارگر نشین هستند.

مثلاً اگر شما در مرکز شهر کار می کنید و در حومه شهر زندگی می کنید، اطراف پاریس مانند لوور و پوپینکرت  ، گوبلینز، خانه‌ها و آپارتمان‌های بسیار گوناگونی برای اجاره کردن وجود دارد. بهترین منطقه برای اجاره خانه و آپارتمان، همان اطراف و حومه شهر پاریس می باشد. اگر شما نمی خواهید خیلی هزینه زیادی کنید باید حومه شهر پاریس را انتخاب کنید.

سوالات پرتکرار هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه

 

اجاره ملک در حومه شهر پاریس

اجاره خانه و مسکن در اطراف حومه پاریس یا نزدیک این شهر می تواند روشی برای پایین آوردن هزینه های شما باشد که به برخی از این مناطق در زیر اشاره می‌شود:

Chatou

شهری پر جنب و جوش و شلوغ برای کار و زندگی می باشد. علاوه بر این دارای اماکن فرهنگی و ورزشی بی شماری است. این شهر کوچک در 10 کیلومتری شهر پاریس قرار دارد، که هزینه یک آپارتمان دو خوابه در ماه از 900 تا 1390 است. با قطار حدودا 15 دقیقه تا شهر پاریس فاصله دارد.


Varsailles

این شهر دارای رستوران های عالی و دارای اماکن فرهنگی است، که در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر پاریس واقع شده است.  هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه در ماه از 900 تا 1500 یورو است. سبک آپارتمان های این منطقه ترکیبی از مدرن و کلاسیک می باشد.

شرایط اجاره مسکن در فرانسه

روشهای اجاره کردن اجاره خانه در کشور فرانسه

برای پیدا کردن یک خانه برای اجاره در کشور فرانسه ۴ روش اصلی وجود دارد:

  1.  مسکن در فرانسه بخش خصوصی

صاحب خانه های خصوصی فرانسه در این روش آپارتمان های خود را بدون هیچ واسطه ای به طور معمول به دانشجویان اجاره می دهند و این روش بیشترین میزان استقلال را در شکل اسکان دارد، به این دلیل که در این نوع، انتخاب محل و نوع مسکن با خود شماست. به طور مثال شما این امکان را دارید که  از سرگرمی های رایج در مرکز شهر بهره ‌مند شوید. این نوع اجاره مسکن مناسب برای دانشجویان می باشد. در این نوع می‌توانید یا مستقیم از صاحبخانه اجاره کنید و  یا از طریق واسطه ها و آژانس های معاملاتی ملکی اقدام کنید. این خانه ها هم به صورت خالی و هم به صورت مبله اجاره داده می شود.

  1.  وب سایت های مربوط به اجاره خانه

برای پیدا کردن خانه مورد نظر خود می‌توانیم به وب سایت ها مراجعه کنیم. معروف ترین آن ها وب سایت لبن کواین است. در این وب سایت علاوه بر اجاره خانه، لوازم دست دوم و همچنین خانه برای خرید هم پیدا خواهد شد.

  1.  از طریق نمایندگیهای املاک و مستغلات فرانسوی یا آژانس اجاره ملک

آژانس های املاک نیز می توانند به شما برای پیدا کردن مکان مناسب با اجاره بهای مناسب بر اساس ویژگی ها و خواسته های شما کمک کنند. در این بین فقط باید مبلغی کمتر از اجاره بها یک ماه را به عنوان حق الزحمه به آژانس املاک بپردازید.

  1. اجاره مسکن برای تعطیلات طولانی

این روش اجاره بهترین گزینه برای کسانی است که سابقه مالی قبلی در کشور فرانسه ندارند و به زبان فرانسوی نیز مسلط نیستند. دوره این اجاره خانه ها معمولاً از  ۱۲ ماه کمتر می باشد.

شرایط اجاره مسکن در فرانسه
??????????

ضامن اجاره در کشور فرانسه

در کشور فرانسه قانونی وجود دارد، اینکه اگر شما اهل کشور فرانسه نباشید. جهت اجاره یک خانه نیاز به ضامن فرانسوی دارید و این ضامن باید مشخصات خود مانند حساب بانکی اش را به شما بدهد. در صورتیکه شما ضامن فرانسوی نداشته باشید، باید چند ماه اجاره را از قبل پرداخت کنید تا صاحبخانه را به شما اجازه دهد. برای حل این مشکل برای دانشجویان، سازمان دولتی به نام ویزاله راه اندازی شده که هر دانشجو را تا سقف ۸۰۰ یورو ضمانت می کند.

مدارک لازم جهت اجاره مسکن در فرانسه

می توان موارد زیر را نام برد:

  • مجوز اقامت پاسپورت معتبر
  •  داشتن گواهی تمکن مالی
  •  قرارداد کاری یا گواهی اشتغال به تحصیل در کشور فرانسه
  •  گواهی پرداخت مالیات در صورتی که خود فرد کارفرما و کارآفرین باشد
  •  پرینت حساب بانکی فرد
  •  نامه والدین برای دانشجویان و دانش آموزان

اجاره آپارتمان مبله در پاریس

اجاره نامه خانه ها در شهر پاریس به خصوص در مورد اجاره نامه آپارتمان های مبله به صورت بلندمدت است. به همین دلیل افرادی که قصد دارند به صورت موقت در آپارتمان ها سکونت داشته باشند دچار مشکل خواهند شد. نکته قابل توجه در مورد این خانه ها این است که افراد باید در نگه داری لوازم‌ خانه کوشش لازم را به عمل آورده و  در صورت خرابی وسایل باید آن را تعویض کنند.

وب سایت House Trip یکی از آسان ترین روش های جستجو برای پیدا کردن آپارتمان مبله در شهر پاریس اسن. قوانین اجاره این آپارتمان های مبله کمی متفاوت است، به عنوان مثال مدت زمان قرارداد برای آپارتمان های مبله سه سال می باشد. افرادی که برای یک سال می‌خواهند باید مبلغ بیشتری بپردازند.

رابطه اجاره با درآمد در فرانسه

قانون مهمی در کشور فرانسه وجود دارد و آن این است، شما باید خانه را اجاره کنید که هزینه اجاره آن به همراه شارژ ماهیانه کمتر از یک سوم درآمد شما باشد، که در غیر این صورت شما باید ضامن داشته باشید و می توانند از ضامن شما مبلغ اجاره را دریافت کند.

مجتمع مسکونی اجاره ای مختص به دانشجویان

آپارتمان هایی هستند که در نزدیکی موسسات دانشگاهی یا مراکز علمی مختص به  دانشجویان ساخته شده ‌است، که به صورت آپارتمان های کوچک یک خوابه می باشند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند سوئیت های مبله، آپارتمان و یا خوابگاه های شبانه روزی که دارای آشپزخانه های مشترک هستند و در سطح شهر قرار دارند سکونت کنند.

اجاره کردن ملک در شهر های مختلف کشور فرانسه

اجاره مسکن در کشور فرانسه در شهر نیس برای مهاجران مناسب می باشد، زیرا شهر ساحلی و آرام و دارای آب و هوای گرم است و کمی از شهر مونت پلیه گران تر می باشد و اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در شهر در این شهر حدود ۷۵۰ یورو می باشد.

تاثیرات تورم در شرایط اجاره مسکن در فرانسه

بعد از بحران اقتصادی که در اتحادیه اروپا رخ داد، کشور فرانسه تقریباً ثبات اقتصادی پیدا کرد. در این کشور نرخ تورم بسیار پایین می باشد و در نتیجه می توان نتیجه گیری کرد که قیمت خدمات و اقلام متفاوت از جمله خدمات تفریحی ورزشی به مرور زمان افزایش چشم گیری نخواهد داشت. اجاره بها هم از این قاعده مستثنا نخواهد بود، افزایش چشمگیری به مرور زمان نخواهد داشت. نرخ تورم در سال ۲۰۲۱ در فرانسه۰.۷0  درصد می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی فرانسه