ویزای همراه فرانسه

ویزای همراه کشور فرانسه

فرانسه از مقاصد اصلی مهاجران در اتحادیه اروپا به حساب می آید. هر ساله هزاران نفر با اهداف و مقاصد گوناگون به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه، اخذ ویزای همراه این کشور می باشد. در این مقاله با شرایط و جزئیات ویزای همراه کشور فرانسه همچنین انواع ویزای همراه، مدارک لازم جهت گرفتن ویزا آشنا خواهید شد.


ویزای همراه

درباره کشور فرانسه

جمهوری فرانسه عضو کشورهای اتحادیه اروپا است. پایتخت این کشور پاریس عروس کشورهای اروپایی می باشد. فراانسه جزو کشورهای وسترن اروپایی به حساب می‌آید. دارای تاریخ و تمدن بسیار غنی می باشد. این کشور با آلمان، بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا و اندورا  می‌باشد.  فرانسه عضو اتحادیه اروپا و از رهبران  اصلی این اتحادیه است . عضو ناحیه شنگن نیز است.

زبان رسمی کشور فرانسه فرنج یا فرانسوی است. مذهب این کشور کاتولیک گری می باشد. مساحت کل 640679  کیلومتر مربع است. جمعیت کل این کشور حدود ۶۸ میلیون نفر می ‌باشد و واحد پول رسمی این کشور یورو است.

اقتصاد کشور فرانسه جزو اقتصاد های سرآمد در جهان به حساب می‌آید. شاخص قدرت خرید این کشور در رده دهم جهانی قرار گرفته است. ولی از لحاظ شاخص اسمی تولید ناخالص داخلی فرانسه، در رده هفتم جهانی قرار گرفته است. همچنین فرانسه از ضریب جینی و شاخص توسعه انسانی بالایی در بین کشورهای اروپایی قرار گرفته است. از شهرهای مهم و معروف کشور فرانسه میتوان به مارسی ، مونت پلیه ، تولوز و استراسبورگ اشاره کرد.

ویزای همراه فرانسه

انواع روش های مهاجرت به کشور فرانسه

کشور فرانسه جزء کشورهای اروپایی قدرتمند و زیرمجموعه اتحادیه اروپا می باشد. همه ساله مورد توجه زیادی مهاجران از سراسر جهان قرار می‌گیرد. اقتصاد پیشرفته و عالی و شرایط زندگی آرمانی از فاکتور های اصلی است، که باعث می شود کشور فرانسه به عنوان یک مقصد مهاجرتی جذاب به شمار آید.

در سال ۲۰۲۰ همانند سال های گذشته و روش های قانونی مختلفی برای مهاجرت و گرفتن اقامت فرانسه وجود دارد. اما شما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که هرگونه مهاجرت به کشور فرانسه به قصد شما از سفر بستگی دارد. علاوه بر این ها ملیت و همچنین بودجه مالی شما نیز می تواند در انتخاب شیوه مهاجرت شما به کشور فرانسه تاثیر بگذارد.

انواع روش های مهاجرت به کشور فرانسه و گرفتن اقامت این کشور عبارتند از:

 •  مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار
 • مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تاثیر مهاجرت
 •  به فرانسه از طریق ازدواج
 •  مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تولد
 •  مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

 شرایط ویزای همراه فرانسه

همانطور که در مطالب بالا گفته شد یکی از راه های گرفتن اقامت بلند مدت فرانسه اخذ ویزای همراه از این کشور می باشد. ویزای همراه فرانسه به فرد اجازه ورود و اقامت در این کشور را به همراه خانواده او می دهد.

این ویزا شرایط و نکاتی دارد که هم فرد متقاضی و هم فردی که در فرانسه زندگی می‌کنند به عنوان اسپانسر ویزا است باید در نظر داشته باشد.  این فرد باید تبعه فرانسه یا اتحادیه اروپا باشد، در غیر این صورت جز شهروندان خارجی مقیم فرانسه به حساب می آید. ثانیا درخواست این نوع ویزا نیاز به ارائه مدارکی دارد.

ویزای همراه فرانسه

 انواع ویزای همراه کشور فرانسه

 • ویزای همراه فرانسه برای همسر فرزندان و والدین شهروند فرانسه که شرایط آن، ارائه دادن مدارکی، مانند: گواهی ازدواج فرانسوی، شناسنامه فرزندان و اطلاعاتی در مورد شهروند فرانسوی است. مدت اعتبار این ویزا حداکثر تا یک سال می باشد. اما همسر شهروند فرانسوی در صورتی می تواند کارت اقامت ۱۰ ساله بگیرد، که ازدواج آنها سه سال گذشته باشد.
 • ویزای همراه کشور فرانسه برای اعضای خانواده شهروند اروپایی. شرایط این ویزا ورود به کشور فرانسه تحت قانون ویزای اقامت کوتاه شنگن و درخواستthe Carte de Sejour پس از ورود به کشور فرانسه است. مدت اعتبار ویزا حداکثر تا ۹۰ روز می باشد.
 • ویزای همراه کشور فرانسه برای فامیل اتباع غیر اروپایی. شرایط این ویزا هم به شرط به اثبات تمکن مالی کافی بستگی دارد. مدت اعتبار ویزا تا یکسال می باشد.
 • ویزای همراه کشور فرانسه برای اعضای خانواده دارنده پاسپورت نخبه یا بلوکارت فرانسه. شرایط این ویزا از اعطای ویزای اقامت موسوم به زندگی خصوصی و خانوادگی با امکان کار به نام آن در فرانسه می باشد. که مدت اعتبار ویزا هم تا یک سال است.
 • ویزای فرزند خواندگی از کشور فرانسه

 نحوه درخواست ویزای همراه کشور فرانسه

فرایند درخواست ویزای همراه کشور فرانسه تفاوت زیادی با دیگر کشور ندارد. تنها تفاوت آن این است، که مدارک آن متفاوت می باشد. از موارد مهم، ملیت شما می باشد.

درخواست ویزای همراه از کشور فرانسه با تهیه مدارک زیر امکان پذیر می باشد:

 •  فرم درخواست ویزای ملی کشور فرانسه
 • دو قطعه عکس پاسپورتی که در ۳ ماه اخیر گرفته شده باشد
 •  کپی از ویزا های قدیمی تر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا

مدارک لازم برای همسر فرانسوی نیز شامل پاسپورت و کارت شناسایی معتبر و گواهی ازدواج فرانسوی است. رزرو وقت ملاقات نیز برای انجام محاسبه در سفارت کشور فرانسه اجباری می باشد. افراد این کار را می توانند به صورت آنلاین یا از طریق ثبت نام از طریق وب سایت سفارت فرانسه انجام دهند. کل مدت زمان مصاحبه نیز ۱۰ دقیقه بیشتر نمی شود. سوالات مصاحبه شامل سوالات درباره قصد سفر و انگیزه سفر به این کشور می باشد.

مراحل اصلی اخذ ویزای فرانسه

 هزینه ویزای همراه کشور فرانسه

نکته مهمی که ذهن اکثر متقاضیان را درگیر خود می‌کند، این است که هزینه ویزا و مدت زمان رسیدگی به آن چه قدر است. هزینه ویزا برای هر نوع ویزای بلند مدت فرانسوی حدود ۹۹ یورو می باشد. هزینه ویزا  برای کودک خارجی که به فرزند خواندگی یک اتباع فرانسوی درآمده است، حدود ۱۵ یورو است. اعضای خانواده اتباع کشور فرانسه و نیز اعضای خانواده اتباع اتحادیه اروپا و کشور سوئیس هستند، از پرداخت هزینه ‌های ویزا معاف می‌شوند. درخواست ویزای همراه کشور فرانسه ممکن است از ۲۰ روز تا ۲ ماه طول بکشد.

شرایط اخذ ویزای همراه کشور فرانسه

گرفتن ویزای همراه کشور فرانسه شرایط مخصوص خود را دارد، که باید با توجه به آن اقدامات لازم صورت بگیرد، تا متقاضیان بتوانند ویزای همراه کشور فرانسه دریافت کنند. شرایط گرفتن ویزای همراه کشور فرانسه در مقایسه با دیگر کشورها اختلافات دارد. همسر و فرزندانی که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال می باشد، امکان دریافت ویزای همراه کشور فرانسه را دارد و می‌تواند به همراه متقاضی اصلی در فرانسه زندگی کنند.

1

یکی از شرایط گرفتن ویزای همراه کشور فرانسه داشتن مجوز اقامت ۱ ساله برای متقاضی اصلی می باشد. علاوه بر این متقاضی اصلی باید توانایی پرداخت کلیه هزینه های زندگی و تحصیل در کشور فرانسه را برای خود و دیگر اعضای خانواده خود داشته باشد. کم ترین میزان دستمزد، که متقاضیان اقامت کشور فرانسه باید دریافت کنند، حدود ۱.۱۴۹ یورو به صورت ماهیانه می باشد.

این میزان برای هزینه های زندگی دو سه نفر کافی خواهد بود. اگر تعداد افراد خانواده 4 و یا 5 نفر باشند باید دستمزد ماهیانه حدود۱.۲۷۲ یورو باشد. اگر متقاضی اصلی قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را داشته باشد و پیش از دریافت ویزای تحصیل، ازدواج کرده باشد و فرزند داشته باشد تنها در صورت برخورداری از پول و پس‌انداز کافی می‌تواند اقامت یک ساله فرانسه را برای خود و سایر اعضای خانواده خود دریافت کند.

2

شرایط دیگر اخذ ویزای همراه کشور فرانسه، برخوردار بودن از مسکن مناسب در این کشور می‌باشد. که باید از سوی متقاضی اصلی در نظر گرفته شود. افرادی که متقاضی دریافت ویزای همراه کشور فرانسه هستند، باید ویزای طولانی مدت این کشور را دریافت کنند و در نظر داشته باشند که اقامت مورد نظر تنها یک سال اعتبار دارد. هزینه ی طولانی مدت در کشور فرانسه رایگان می باشد. متقاضیان برای دریافت این ویزا هیچ هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

متقاضیان گرفتن ویزای همراه کشور فرانسه باید  بعد از دریافت این ویزا وارد این کشور شده و دو ماه پس از آن نیز در شعبه محلی OFII  ثبت نام کنند. همراهان فرد متقاضی اصلی در صورتی که تمایل به اقامت بیشتر از یک سال را داشته باشند، باید پس از اعتبار یک ساله کارت اقامت خود را تمدید کنند.

3

متقاضیانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، موناکو، الجزایر، سوئیس قصد دارند اقامت فرانسه را دریافت کند، بدون ویزا می توانند به این کشور وارد شوند. پس از ورود به کشور جهت دریافت کارت اقامت خود در درخواست دهند. درحالی که متقاضیانی که عضو کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند، باید از سفارت فرانسه یا کنسولگری فرانسه در کشور خود، تقاضای دریافت ویزای همراه فرانسه نمایند. در این صورت ارائه سند ازدواج برای اثبات صحت درخواست خود الزامی بوده است و متقاضیان می‌توانند درخواست ویزای همراه کشور فرانسه را ارائه دهند.

4

افرادی که متقاضی دریافت ویزای همراه کشور فرانسه می باشند، چنانچه اقامت یک ساله این کشور را داشته باشند، بر اساس قوانین فرانسه در صورت شش ماه اقامت و زندگی دائم در این کشور و دارا بودن شرایط لازم می توانند مدت اقامت خود را تمدید کنند و مدت زمان بیشتری در این کشور حضور داشته باشند. کشور فرانسه در زمینه صدور ویزای همراه سخت‌گیری ‌هایی دارد، بنابراین توصیه می شود متقاضیان هم زمان با دریافت ویزای دانشجویی نسبت به گرفتن ویزای همراه نیز اقدام کنند.

5

بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای همراه یک ماه بعد از گرفتن ویزای دانشجویی و کارت اقامت دانشجویی می باشد.

متقاضیان دریافت ویزای همراه فرانسه باید از تمکن مالی برخوردار باشند و متقاضی اصلی در هنگام درخواست ویزای دانشجویی مدارک را ارائه دهد که نشان دهنده توان مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده خود در کشور فرانسه را دارا می باشد. دانشجویانی که در فرانسه تحصیل می کنند با توجه به طول دوره آموزشی می‌توانند، ویزایی مناسب دریافت کنند که ویزای شینگن دانشجویی از مهم ترین آن ها می باشد.

این نوع ویزای فرانسه برای متقاضیانی صادر خواهد شد که قصد دارند کمتر از سه ماه در فرانسه اقامت داشته باشد. متقاضیان باید این نکته را در نظر داشته باشند که ویزای شینگن دانشجویی فرانسه غیر قابل تمدید می‌باشد و متقاضیان اصلی با گرفتن این میزان می تواند همراه خود را وارد کشور فرانسه کنند.

ویزای کوتاه مدت کشور فرانسه برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ ها از دیگر انواع ویزاهای کشور فرانسه به حساب می‌آید، که متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا هزینه‌ هایی را پرداخت نمی‌کنند و در صورت قبولی در آزمون ورودی می تواند ویزای خود را تمدید کنند. فرانسه دارای ویزای موقت ۶ ماهه نیز می باشد که بر اساس آن متقاضیان می‌توانند به مدت ۶ ماه در فرانسه اقامت داشته باشد و به تحصیل بپردازند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی فرانسه