کار افرین در فرانسه

کارآفرینی در فرانسه

یکی از راه های گرفتن اقامت کشور فرانسه کارآفرینی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور است. این کشور برای متقاضیان شرایطی را ایجاد کرده است که بتوانند از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی اقامت این کشور را دریافت کنند. در مقاله زیر برای شما عزیزان در مورد کارآفرینی و ثبت شرکت و سرمایه گذاری در فرانسه توضیحاتی داده می شود.

این کشور به فرهنگ و هنر غذاهای خود معروف است. کشور فرانسه کشوری چهار فصل می باشد و برای هوا افرادی که در هوای گرم لذت می برند، مقصد مناسب می باشد. زیرا در جنوب فرانسه بیشتر از ۳۰۰ روز هوای آفتابی و دل‌پذیر وجود دارد. دریافت اقامت از طریق کارآفرینی به شما این فرصت را می‌دهد که از تمام ویژگی های زندگی در کشور فرانسه استفاده کنید و به راحتی برای آینده خود و فرزندان خود برنامه ریزی نمایید.

کار افرین در فرانسه

درباره فرانسه

فرانسه در غرب اروپا واقع شده است. پایتخت سیاسی این کشور پاریس می باشد. در این کشور همه ادیان مذاهب و اندیشه‌ها مورد احترام هستند. فقط حدوداً نزدیک به ۴۰ درصد مردم به این کشور دارای دین و مذهب می باشند. بیش ترین درصد مذهب مردم فرانسه کاتولیک رومی می‌باشند. بقیه مسلمان و یهودی هستند. جمعیت کشور فرانسه حدود ۶۵ میلیون نفر می باشد.

سرمایه‌گذاری در فرانسه

یکی از بهترین راه های اخذ پاسپورت و شهروندی فرانسه از طریق برنامه سرمایه‌گذاری در این کشور است. کشور فرانسه مکان عالی برای زندگی و کار بهره‌مندی از امتیازات شهروندی اتحادیه اروپا می باشد. گرفتن تابعیت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری معمولاً برای کسانی است که قصد دارند در فرانسه برای کنترل سرمایه خود بمانند.

شرایط دریافت این نوع ویزا عبارتند از؛

 • حداقل ۳۰ درصد سهام شرکت در مالکیت فرد باشد یا فرد مالک ۱۰ درصد شرکت باشد.
 • اشتغال زایی برای مردم و افراد مقیم فرانسه ایجاد کند. سرمایه گذاری حداقل ۳۰۰ هزار یورو در دارایی های ملموس و ناملموس

مدارک لازم جهت درخواست این نوع ویزا عبارتند از؛

 • درخواست ویزای بلندمدت
 • مدارک شناسایی معتبر
  دو کپی از پاسپورت
 • مدارک سکونتی
 • عکس پاسپورتی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • مدت اعتبار این میزان ۴ سال است.
 • بررسی کارآفرینی در کشور فرانسه

یکی از مهم ترین عوامل برای ثبت شرکت در کشور فرانسه داشتن یک شرکت ثبت شده در کشور ایران می باشد. یعنی اگر فردی در ایران شرکت داشته باشد، می تواند ادامه فعالیت های تجاری خود را در فرانسه انجام دهد. کشور فرانسه از جمله کشورهای اروپایی می‌باشد که مبادلات بازرگانی و تجاری زیادی با کشور ایران دارد. فرد متقاضی با ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه می تواند ویزای یک ساله این کشور را دریافت کند و شرایط خوبی جهت انجام فعالیت های تجاری در اروپا را داشته باشد.

کار افرین در فرانسه

چگونگی اخذ اقامت کشور فرانسه

با سرمایه گذاری در برخی از کشورهای اروپایی به این گونه می باشد که سرمایه گذار خود به طور مستقیم نمی تواند در واحد صنفی دخالت کند. اما در کشور فرانسه سرمایه‌گذار به راحتی می‌تواند به طور مستقیم با شغل خود در ارتباط باشند و دخل و تصرف داشته باشد. برای گرفتن اقامت کشور فرانسه سرمایه گذاران و خانواده خود اقدام کند.

کشور فرانسه برای افرادی که تمایل دارند در این کشور کارآفرینی و سرمایه گذاری و ثبت شرکت انجام دهند، ویزای سرمایه گذاری و اخذ اقامت ارائه می دهد‌. در صورتی که در این کشور سرمایه‌گذاری کند ویزای یک ساله به او داده خواهد شد. بعد از اتمام ویزای یک ساله ویزای ۵ ساله نیز داده می شود. پس از پایان این ویزای ۵ ساله فرد متقاضی می تواند اقامت ۱۰ ساله کشور فرانسه را دریافت نماید که بعد از آن به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

مراحل اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مراحل گرفتن اقامت از کشور فرانسه به این صورت می باشد که ابتدا فرد درخواست ویزای کوتاه مدت از طریق سفارت فرانسه را می دهد.

 • فرد متقاضی بعد از اخذ ویزا وارد کشور فرانسه می شود و یک حرفه را برای سرمایه گذاری انتخاب می کند.
 • سپس برای او حساب بانکی افتتاح می شود.
 • فرد متقاضی مجدداً به ایران برمی‌گردد و درخواست ویزای بلند مدت از طریق سفارت فرانسه را خواهد داد.
 • از کشور ایران به حساب خود در کشور فرانسه پول واریز می کند.
 • فرد متقاضی بعد از دریافت ویزای بلند مدت مجدد به کشور فرانسه می رود و قراردادی را امضا می‌کند تا برای او درخواست اقامت ۱۰ ساله ارائه شود. متقاضی شرکتی را ثبت می نماید و تجارت خود را در کشور فرانسه آغاز می‌کند.
 • پس بعد از تاسیس شرکت اقامت یک ساله از اداره پلیس کشور فرانسه به او اعطا می‌شود.

اقامت یک ساله به مدت ۵ سال تمدید به سپس به مدت ۱۰ سال اقامت به فرد داده می‌شود.

دلایل مثبت کارآفرینی در کشور فرانسه

دلایلی که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه انگیزه پیدا کنند. عبارتند از، سرمایه گذار اول شغل مورد نظر خود را می‌بیند و سپس انتخاب می‌کند.
مبلغ واریزی به حساب خود فرد سرمایه گذار واریز می‌شود. پول سرمایه گذار توسط دولت و یا هیچ ارگان دیگری بلوکه نخواهد شد.
تجارت و کارآفرینی یا شغل مورد نظر فقط و فقط توسط خود فرد ارائه اداره می‌شود.

کارآفرینی در کشور فرانسه

کارآفرینی در کشور فرانسه دارای نرخ پایینی است زیرا که مردم فرانسه به کار آفرینی علاقه ندارند. در نتیجه روحیه کارآفرینی در مردم کشور فرانسه وجود ندارد و زیاد مورد توجه افراد قرار نمی گیرد. در فرهنگ مردم فرانسه کار کردن در عنوان یک کارمند دولت شغلی با ارزش تر از کارآفرینی می‌باشد. بنابراین کارآفرینی در این کشور به علت عدم علاقه مردم به آن بیشتر مهاجران قرار می گیرد.

یکی از دلایلی که مردم کشور فرانسه به کارآفرینی علاقه ندارند این است که مالیات تقریباً در این کشور بالا است. البته مالیات بالا برای شغل های نوپا است که همین قوانین باعث شده که ثبت شرکت در کشور فرانسه سخت و پیچیده شود.
با توجه با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشور فرانسه بالا است که عده‌ای از مهاجران ترجیح می دهند که از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری اقدام به کسب و کار در این کشور کنند.

افراد برای کارآفرینی در کشور فرانسه معمولاً مشاغلی مانند پوشاک، عطر و ادکلن را انتخاب می‌کنند. زیرا برای شروع یک سرمایه گذاری و کارآفرینی در مرحله اول فرد متقاضی باید دقت داشته باشند که چه نوع فرآیندی در این کشور سوددهی لازم را دارد. تا بتواند به راحتی از طریق این طریق اقامت این کشور را دریافت کند. در کشور فرانسه ثبت شرکت بعد از پایان یک سال اول مورد بررسی قرار می گیرد. اگر سود دهی بالایی داشته باشد اقامت فرد هم تمدید می‌شود. و همین دلیل است که افراد باید این نکته را در نظر بگیرند.

هزینه های زندگی در شهر پاریس حدوداً بالا می باشد به این گونه که اگر فرد بخواهد یک اتاق خیلی معمولی را داشته باشد، هزینه زیادی را ماهیانه باید پرداخت کند. به همین دلیل قبل از مهاجرت به این کشور باید تحقیقات لازم را در مورد نحوه زندگی چگونگی زندگی و هزینه های زندگی انجام دهید.

هزینه ویزای کشور فرانسه

آشنایی با اقتصاد فرانسه

این کشور دارای نقاط قوت زیادی برای کسب و کار و سرمایه گذاران خارجی می باشد. جذابیت اقتصادی یک کشور سرمایه گذاران خارجی را به سمت خود جذب می کند. کشور فرانسه سومین کشور اروپایی بعد از انگلستان و آلمان از لحاظ اقتصادی و شمار می آید. این کشور یک کشور پویا و کارآمد در قلب اروپا به شمار می‌آید.

به عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا و منطقه یورو دسترسی مستقیم به اتحادیه اروپا را دارد. موقعیت جغرافیایی این کشور دارای ساختار حمل و نقل با کیفیت بالا می باشد و باعث دسترسی آسان به سایر کشورها، قاره ها و مناطق جغرافیایی دیگر مانند؛ اروپا، خاورمیانه و آفریقا شده است.

کشور فرانسه حوزه های مختلفی مانند؛ هوافضا، کشاورزی، بیوتکنولوژی و بهداشت، مواد شیمیایی، فناوری های زیست محیطی، انرژی، نرم افزار، فناوری دیجیتال، حمل و نقل و… دارد. بزرگ‌ترین شرکت های جهان نیز در این حوزه ها در کشور فرانسه وجود دارد. بازار کار این کشور دارای منابع انسانی کارآمد و شایسته ای است. این کشور روی سیستم آموزشی خود به شدت سرمایه گذاری می کند و یا نیروی با صلاحیت تربیت می کند.

شرایط اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق کارآفرینی

در دو صورت می توانید اقامت کشور فرانسه دریافت کنید.

 1.  اینکه یک شرکت در کشور فرانسه تاسیس کنید.
 2. اینکه به اندازه کافی پول داشته باشید تا بتوانید از پس مخارج سرمایه‌گذاری خود در این کشور بیاید و در کشور فرانسه زندگی کند و امتیازات بالا این کشور بهره مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی فرانسه