بازار کار مهندسی برق در کشور فرانسه

برای ورود به بازار کار رشته مهندسی برق در فرانسه فارغ التحصیلان باید آموزش‌ های لازم را ببیند. تجربه های کاری و رزومه عالی تحصیلی و کاری داشته باشند. به طور کلی مهندسان برق از فیزیک، الکترونیک و الکترو مغناطیس برای طراحی دستگاه ها استفاده می کنند که به وسیله برق کار می کند. برق تولید می نماید. معمولاً فارغ التحصیل رشته مهندسی برق در هر صنعتی مانند دولت، حمل و نقل، ارتباطات فناوری و خدمات می تواند کار مناسب پیدا کند. اکثر مهندسان برق در فرانسه در یک دفتر و یا آزمایشگاه فعالیت می کنند.

بازار کار رشته مهندسی الکترونیک در کشور فرانسه با توجه به این که فرصت های شغلی بسیاری در کشور فرانسه وجود دارد، مورد توجه متقاضیان زیادی قرار گرفته است. صنعتی شدن زندگی و افزایش تکنولوژی در دنیای امروزه نیاز به مهندسین الکترونیک و برق را افزایش می دهد. مهندسی الکترونیک یکی از این شاخه های رشته مهندسی برق است.

این رشته زیربنای تمام گرایش های برق می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت همه تجهیزات الکترونیکی در اطراف ما توسط مهندس الکترونیک طراحی می‌شود. افراد متقاضی با توجه به گرایش خود می توانند به آسانی وارد بازار کار رشته مهندسی الکترونیک در کشور فرانسه شوند.
در مقاله زیر در مورد بازار کار رشته برق برای شما عزیزان توضیح داده می شود.

کار در بازار کار رشته مهندسی برق در کشور فرانسه

برای تبدیل شدن به یک مهندس برق شما نیاز به آموزش تعهد و تمایل به کسب اطلاعاتی در مورد سوالات مرتبط با مهندسی برق دارید‌.
مهندسان برق به سوالات دیگران در مورد الکتریک و برقی پاسخ می‌دهند که البته این سوالات بسیار سخت هستند.

مهندس برق می تواند در بخش خصوصی و شبکه‌های بزرگ الکتریکی کار کند. مهندس برق می تواند بر روی هر وسیله ای نظیر چیزهای کوچک تا سیستم های الکتریکی و هواپیما های بزرگ کار کنند. این مهندسان نمونه‌های اولیه را آزمایش می نمایند و سپس سیستم ها را عرضه یا بهبود می دهند.

ویزای کار کشور فرانسه

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار رشته برق کشور فرانسه

افرادی که قصد ورود به بازار کار رشته مهندسی در فرانسه را دارند. باید بدانند که در این کشور شرایط و قوانینی وجود دارد. متقاضیان خارجی و بین المللی در ابتدا باید از کارفرما در کشور فرانسه دعوت نامه شغلی داشته باشند. کشور فرانسه عضو کشورهای اتحادیه اروپا است. شرایط و قوانین کار در کشور فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. بعد از آن که فرد موفق به دریافت دعوت نامه شغلی از سوی شرکتی شود، ویزای کاری کشور فرانسه را دریافت می کند.

برای کسب ویزای کاری فرانسه مدارک زیر را باید آماده نمایند و در زمان مصاحبه سفارت خانه ارائه دهد:

 • فرم مربوطه را دریافت کند و آن را تکمیل نماید
 • هزینه های مربوط به عکس ویزا را پرداخت و رسید آن را ارائه دهد.
 • دعوت نامه شغلی ارائه دهد
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • متقاضی باید هدف خود را از اقامت و کار در کشور فرانسه با صداقت کامل توضیح دهد. که نام دیگر آن انگیزه نامه است.
 • پاسپورت معتبر با داشتن حداقل دو سال اعتبار ارائه دهد.
 • رسید از بلیط رزرو شده ارائه دهد.
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک پزشکی

زمینه های کاری بازار کار مهندس برق در کشور فرانسه

مهندسان برق وسایل برقی را توسعه می دهند. در پروژه‌هایی نظیر مفهوم سازی تعمیر و نگهداری شرکت می نمایند. مهندسین برق در طیف گسترده‌ای از صنایع کار می کنند. البته بیشتر مهندسان برق نیز در رشته های فرعی مهندسی برق نیز تخصص دارند.
از رشته های فرعی مشترک در مهندسی برق می توان موارد زیر را نام برد:

 • کنترل
 • الکترونیک
 • قدرت
 • کامپیوتر
 • میکرو الکترونیک
 • ارتباطات
 • ابزاردقیق پردازش سیگنال

رشته برق

شرایط کار در بازار کار مهندسی برق در کشور فرانسه

با توجه به سوابق و تخصص، مهندس برق می تواند در پروژه های مهندسی برقی شرکت نماید. پروژه های مهندسی برق شامل موارد زیر می شود؛

 • توسعه سیستم های مخابراتی و روشنایی
 • سیم کشی ساختمان ها
 • طراحی لوازم خانگی

اگر فردی به دنبال پیشرفت در شغل مهندسی برق است، همواره باید به دنبال ارتقا و بالا بردن سطح دانش و اطلاعات خود باشد.
با توجه به سطح بالای دانشگاه های کشور فرانسه افرادی که از دانشگاه‌ های این کشور فارغ التحصیل می شوند، شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در کشور فرانسه دارند. فارغ التحصیل رشته برق با داشتن گواهینامه یا مدرک تخصصی اضافی به راحتی می‌تواند در زمینه‌های تخصصی و حرفه‌ای پیشرفت نماید. شانس بالاتری برای شاغل شدن در کشور فرانسه را داشته باشد.

مراحل تبدیل شدن به مهندس برق برق در کشور فرانسه

برای اینکه فرد علاقه مند به رشته برق به مهندس برق تبدیل شود، باید مراحلی را سپری کند. این مراحل عبارتند از؛

 1. مدرک دانشگاهی معتبر دریافت کند
 2. در آزمون مبانی مهندسی شرکت کند
 3. در ابتدا در صد مبتدی مشغول به کار شود و تجربه کسب نماید
 4. سپس مدارک تخصصی کسب کند.

اکثر کارفرمایان در کشور فرانسه تمایل دارند مهندسانی را استخدام کنند که حداقل مدرک مهندسی در سطح کارشناسی را داشته باشند.
در مقطع کارشناسی برنامه های تحصیل شامل فعالیت های کلاسی، آزمایشگاهی و مطالعات دوره ای است.
در مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق دانشجو مهارت‌های خود را در محیط های واقعی از طریق دوره‌های کارآموزی تقویت می کند. دانشجوی مهندسی برق می تواند مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از طریق برنامه تحصیلی پنج ساله فشرده کسب نماید.
مهندسین برق که دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند، می توانند به عنوان معلم و یا استاد در دانشکده ها و دانشگاه ها مشغول به کار شوند. و یا شغل های تحقیقاتی در یک شرکت خصوصی را داشته باشند.
پیشرفت در رشته مهندسی برق به تجربه و کسب موفقیت های کاری بستگی دارد. کسانی که علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی در این زمینه تجربه کافی نیز دارند شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در کشور فرانسه را دارند. مهندسین برق علاوه بر تجربه باید مهارت زیر را نیز داشته باشد؛

 • ریاضی و علوم
 • توانایی تجزیه و تحلیل سیستمها
 • توانایی تعیین چگونگی تغییرات بر عملکرد سیستم
 • دانش سیستم های الکتریکی و مدار

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل مهندسی برق برای کار در کشور فرانسه

تحصیل در رشته مهندسی برق چهار سال طول می کشد. بعد از این مدت دانشجویان برای طراحی و تحلیل سیستم های برقی آماده هستند. دانشجویان در این رشته تئوری برق، مدار، مکانیک، برنامه نویسی رایانه و ترمودینامیک را یاد می گیرند. دانشجویان می توانند تخصص خود را در رشته‌های مرتبطی مانند مهندسی زیست پزشکی، مهندسی ارتباط از راه دور بگیرند. دانشجو جهت موفقیت در رشته مهندسی برق باید در موضوعات ریاضی و فیزیک نیز دانش کافی داشته باشد.

دریافت دعوت نامه شغلی از سوی کارفرما در کشور فرانسه آسان نیست. به افرادی که قصد دارند وارد بازار کار مهندسی الکترونیک در کشور فرانسه شوند معمولاً پیشنهاد می شود، ابتدا برای تحصیل در رشته مهندسی برق وارد این کشور شوند و بعد از فارغ التحصیل شدن با تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری شغلی مرتبط و مناسب با رشته خود پیدا کنند.

دریافت و گرفتن ویزای کاری از این طریق بسیار آسان تر است. دانشجویان شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود را دارند. مدت زمان تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در مقطع کارشناسی حدوداً سه الی چهار سال طول می کشد. کارشناسی ارشد حدوداً یک الی دو سال طول می‌کشد. در مقطع دکترا مدت زمان تحصیل ۳ الی ۴ سال می باشد.

رشته برق

شرایط کار مهندسان الکترونیک در کشور فرانسه

شرایط بازار کار مهندسین برق در کشور فرانسه در سال ۲۰۲۱ به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند؛ سابقه کاری، سن و سال، جنسیت، ملیت و سطح تحصیلات در پیدا کردن شغل مناسب تاثیر گذار است. مهندسین برق در کشور فرانسه همانند سایر شغل های ملی دیگر ۳۵ ساعت در هفته کار می کنند. حدوداً به طور میانگین ماهانه درآمدی حدود ۴۸۲۷ یورو کسب می نماید. البته عواملی مانند مدرک تحصیلی، سابقه کار و جنسیت نیز بر این مقدار تاثیر می گذارد.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در کشور فرانسه

با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار کم است. متقاضیان زیادی برای ورود به این رشته دارد. افرادی که در دانشگاه های دولتی این کشور پذیرفته می شوند باید سالانه مبلغ حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو پرداخت کنند. البته هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر از این مقدار است.

متقاضیانی که می خواهند در این کشور تحصیل کنند اول باید پذیرش یکی از دانشگاه های دولتی و خصوصی را بگیرند. بعد از آن مدارک خود را به سفارت خانه فرانسه ارائه دهند تا ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.رشته برق

وظایف مهندس برق در کشور فرانسه

افرادی که متقاضی ورود به بازار کار رشته مهندسی برق در کشور فرانسه هستند باید بدانند که این کشور وظایفی را برای این افراد در نظر گرفته است. رشته مهندسی الکترونیک تخصص بسیار گسترده در رشته مهندسی به حساب می آید و به جنبه های مختلف سیستم های الکترونیکی ارتباط دارد.
مهندسین برق بعد از ورود به بازار کار می‌تواند موقعیت های شغلی مختلفی را مانند؛ خدمات، فروش تجهیزات برقی تحقیق و توسعه طراحی شبکه های ارتباطی پیدا کنند. البته افرادی که سابقه کاری و تخصص بیشتری داشته باشد می توانند به عنوان مدیر پروژه مشغول به کار شوند. حقوق و دستمزد مهندسان برق به طور میانگین بالا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.