هزینه ویزای فرانسه

هزینه ویزای کشور فرانسه

گرفتن ویزای فرانسه برای متقاضیان ایرانی کمی سخت است‌. در صورتی که شما شینگن نداشته باشید، نمی توانید ویزای کشور فرانسه را دریافت کنید. ۴مدل ویزای فرانسه برای متقاضیان صادر می شود: ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و ترانزیت. قبل از هرگونه ارائه درخواستی باید وقت سفارت بگیرید. مدارک مورد نیاز را تحویل دهید و انگشت نگاری را انجام دهید.

شرایط اخذ ویزای  فرانسه

شرایط دریافت ویزای شینگن کشور فرانسه نسبت به دیگر کشورهای عضو شینگن کمی سخته است. بنابراین باید با آگاهی کامل اقدام کنید تا درخواست شما با ریجکتی مواجه نشود.

شرایط ویزای فرانسه به ترتیب زیر است؛

 • در صورتی که ویزای شینگن نداشته باشید برای دریافت ویزای فرانسه درخواست ندهید. سفارت کشور فرانسه درخواست ویزای این کشور را برای کسانی که ویزای شینگن ندارند، رد می کند. برای آندها حتی در شرایط خیلی خاص نیز ویزا صادر نمی کند.
 • در صورتی که می خواهید به همراه خانواده برای گرفتن ویزا اقدام کنید کلیه اعضای خانواده خود باید یک ویزای شینگن را در پاسپورت خود داشته باشند. بسیاری از افراد بر این باورند که اگر سرپرست خانواده ویزای شینگن داشته باشد برای سایرین کافی است. اما اگر در خانواده ای سرپرست خانواده ویزای شینگن داشته باشد اما سایر افراد نداشته باشند، فقط برای سرپرست خانواده ویزا صادر می‌شود و سایر افراد ویزا نخواهند گرفت.
 • در صورتی که قصد ویزای مولتی فرانسه را دارید تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما باید کمتر از یک سال گذشته باشد‌.
 • برای دریافت ویزای شینگن کشور فرانسه فرد متقاضی باید تمکن مالی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی برای هر نفر را ارائه دهد.ذهمچنین حساب بانکی فرد متقاضی در شش ماه آخر تقاضا باید گردش بالایی داشته باشد. منظور از گردش بالا تعداد موارد ورودی و خروجی به حساب نیست فقط تعداد تراکنشات مهم است. گردش حساب اهمیت بیشتری نسبت به تمکن مالی که دریافت ویزای فرانسه دارد.

ویزای فرانسه

با توجه به هدف شما برای سفر به این کشور انواع مختلفی از ویزای این کشور وجود دارد. اگر قصد شما تحصیلی، توریستی، کاری و یا ترانزیت باشد باید نوع مشخص شده از ویزای فرانسه را درخواست دهید.
انواع ویزای کشور فرانسه عبارتند از؛

 • ویزای تحصیلی
 • ویزای توریستی
 • ویزای کاری
 • ویزای ترانزیت

ویزای تحصیلی

برای گرفتن ویزای تحصیلی این کشور شما باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید. همچنین فرد متقاضی باید دوره آموزشی و مطالعاتی خود را از قبل انتخاب کند. برنامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی را را ارائه دهد. تمام مراحل ویزای دانشجویی کشور فرانسه به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

هزینه ویزای فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

برای گرفتن ویزای توریستی کشور فرانسه باید از قبل وقت سفارت تعیین نمایید. شما مصاحبه ای با افسران ویزای این کشور ندارید و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت کشور فرانسه مراجعه نمایید. برای دریافت ویزای کشور فرانسه باید یک الی سه ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کنید. جواب این نوع ویزا ۲۱ روز کاری بعد درخواست اعلام خواهد شد.

شرایط اجاره مسکن در فرانسه و شهر های آن

ویزای کاری فرانسه

این نوع ویزای کشور فرانسه با توجه به مدت زمان به دو دسته تقسیم می شود. یک) بیشتر از ۹۰ روز یا بلندمدت ۲) کمتر از ۹۰ روز یا کوتاه مدت
برای گرفتن ویزای کاری کشور فرانسه باید از یک کارفرما شرکت و یا موسسه در دعوت نامه داشته باشید. در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید ویزای کاری به شما اعطا نخواهد شد.

 

ویزای ترانزیت فرانسه

این نوع ویزا یک نوع ویزای کوتاه مدت می باشد که برای افرادی که تمایل دارند در منطقه بین المللی فرودگاهی کشور فرانسه به طور موقت اقامت داشته باشند. شما با داشتن ویزای ترانزیت کشور فرانسه مجاز به ورود به فرانسه و شهرهای آن نخواهید بود.
شما با توجه به نوع ویزای درخواستی تان هزینه‌ای را باید به سفارت این کشور نیز پرداخت کنید. به طور مثال در صورتی که فردی متقاضی ویزای توریستی این کشور باشد، باید مبلغی حدوداً ۶۰ یورو به همراه ۹ درصد مالیات را به سفارت این کشور پرداخت کند.

هزینه ویزای فرانسه

اخذ ویزای ثبت شرکت جهت سرمایه گذاری

یکی از روش های اخذ اقامت کشور فرانسه دریافت ویزای کاری سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی، خود حمایتی امکان پذیر می باشد. همچنین افرادی که دارای سهام در شرکتی در فرانسه هستند و بودجه مالی قوی برای سرمایه گذاری نیز دارند، می توانند برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه اقدام کنند.
یکی از مطمئن ترین روش ها برای اخذ اقامت کشور فرانسه کارآفرینی و ایجاد شغل می باشد.

هزینه ویزای فرانسه

شرایط ویزای سرمایه گذاری 

در صورتی که فردی در این کشور یک مغازه خریداری کند، فرانسه به وی یک ویزای یک ساله خواهد داد. این ویزا به مدت ۵ سال نیز قابلیت تمدید دارد. و بعد از ۵ سال اقامت ۱۰ ساله را از طریق سرمایه گذاری دریافت می کند. برای دریافت ویزای فرانسه شما نیاز به یک وکیل و حقوقدان دارید و اگر وکیل شما آگاهی کاملی از قوانین مهاجرت به کشور فرانسه نداشته باشد با شکست روبرو می شوید.

 انواع ویزای همراه کشور فرانسه

 • ویزای همراه فرانسه برای همسر فرزندان و والدین شهروند فرانسه که شرایط آن، ارائه دادن مدارکی، مانند: گواهی ازدواج فرانسوی، شناسنامه فرزندان و اطلاعاتی در مورد شهروند فرانسوی است. مدت اعتبار این ویزا حداکثر تا یک سال می باشد. اما همسر شهروند فرانسوی در صورتی می تواند کارت اقامت ۱۰ ساله بگیرد، که ازدواج آنها سه سال گذشته باشد.
 • ویزای همراه  برای اعضای خانواده شهروند اروپایی. شرایط این ویزا ورود به کشور فرانسه تحت قانون ویزای اقامت کوتاه شنگن و درخواستthe Carte de Sejour پس از ورود به فرانسه است. مدت اعتبار ویزا حداکثر تا ۹۰ روز می باشد.
 • ویزای همراه  برای فامیل اتباع غیر اروپایی. شرایط این ویزا هم به شرط به اثبات تمکن مالی کافی بستگی دارد. مدت اعتبار ویزا تا یکسال می باشد.
 • ویزای همراه برای اعضای خانواده دارنده پاسپورت نخبه یا بلوکارت فرانسه. شرایط این ویزا از اعطای ویزای اقامت موسوم به زندگی خصوصی و خانوادگی با امکان کار به نام آن در فرانسه می باشد. که مدت اعتبار ویزا هم تا یک سال است.
 • ویزای فرزند خواندگی از کشور فرانسه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه

همانطور که در بالا گفته شد هیچ مصاحبه‌ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه

عبارتند از؛

 • فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه
 • گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • پرداخت هزینه ویزای درخواستی و ارائه رسید
 • ارائه اصل و ترجمه کارت ملی ارائه و اصل ترجمه سند ازدواج متقاضیان
 • گواهی اشتغال به کار
 • ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • ارائه اصل و کپی دعوت نامه

ریجکتی ویزای فرانسه

ویزا ممکن است به ۱۲ دلیل رد شود. از رایج ترین دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه برای متقاضیان عبارتند از؛

 1. عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از منطقه شینگن
 2. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در کشور
 3.   ارائه مدارک جعلی
 4. توانایی نداشتن در متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با هدف سفر به این کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی فرانسه