هزینه تحصیل دندان پزشکی در فرانسه

برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشکده های دندانپزشکی در کشور فرانسه فرد متقاضی باید بعد اتمام ۱۲ سال تحصیلات ابتدایی و با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام کند. بخش کارآموزی دندان پزشکی در کشور فرانسه شامل علوم‌پایه نظیر شیمی، فیزیک و زیست شناسی است. در مقاله زیر برای شما عزیزان در مورد هزینه تحصیل دندان پزشکی و شرایط تحصیل توضیح داده می شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل در هر رشته‌ ای از جمله دندان پزشکی و پزشکی در کشور فرانسه فرصت بی نظیری است که برای افراد کمی رخ می دهد. این کشور بهترین سیستم های آموزشی در کل جهان را دارد. اما یک نکته خیلی جذاب در مورد تحصیل در این کشور این است که دانشجویان در کنار تحصیل در این کشور تاریخی در محیط‌های خارج از درس نیز یادگیری خواهند داشت.
دانشجویان بین المللی در این کشور علاوه بر تحصیل فرصت منحصر به فرد برای یادگیری در مورد فرهنگ، مردم آداب و رسوم، زبان و سنت های شهر فرانسه را دارند.

قوانین تحصیل در رشته دندانپزشکی

در کشور فرانسه آژانس دولتی در حوزه قضایی به نام Orde National des Chirurgiens Dentistes )CNS) وجود دارد، که تحصیل و فعالیت در زمینه دندانپزشکی زیر نظر این آژانس صورت می گیرد. حدود ۵۰ درصد دندان پزشکان کشور فرانسه به این واحد در ارتباط هستند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی

بعد از گذراندن ۱۲ سال تحصیلات اولیه و دریافت پذیرش از مدرسه دندانپزشکی امکان تحصیل در این رشته برای علاقه مندان به وجود می‌آید. در بخش لیسانس آموزش های دندانپزشکی دروس علمی با پایه ای نظیر؛ شیمی، فیزیک و زیست شناسی تدریس می شود. واحدهای درسی مانند آناتومی، روانپزشکی، بهداشت، رادیولوژی، پیشگیری پزشکی و بیهوشی نیز به دانشجویان آموزش داده می شود.
مدت زمان دوره پزشکی در ۱۶ مدرسه دندان پزشکی در کشور فرانسه ۶ سال است. این مدت زمان شامل یک دوره دو ساله، یک دوره سه ساله و یک دوره یک ساله می باشد. همچنین برای یادگیری مهارت ارتودنسی علاوه بر گذراندن این دوره شش ساله باید علاقه مندان در یک دوره چهار ساله و پاره وقت نیز شرکت کنند.

تحصیل دندان پزشکی

هزینه تحصیل دندان پزشکی در فرانسه

افراد متقاضی می توانند از طریق شرکت در دوره های استاندارد دندان پزشکی در کشور فرانسه در رشته های مختلف پزشکی تخصص بگیرند. ویژگی که سیستم آموزشی کشور فرانسه را از دیگر کشورها متمایز می سازد، سخت‌گیری در هنگام ورود به دانشگاه می باشد. به عنوان مثال در پایان سال اول تحصیل در رشته دندانپزشکی از تمام دانشجویان آزمون انجام گرفته خواهد شد.

از این آزمون تنها حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد از دانشجویان به سال دوم تحصیلی وارد می شند. این عمل در کشور فرانسه باعث کیفیت بالای مدرک پزشکی شده است. همچنین دوره های مختلف دندانپزشکی در کشور فرانسه شهریه های متفاوتی دارد. میزان هزینه ها بستگی به این دارد که فرد متقاضی قصد دارد در یک دانشگاه دولتی تحصیل کند یا در دانشگاه خصوصی و یا بین المللی.

اگر شما می خواهید در دانشگاه خصوصی تحصیل کنید باید انتظار هزینه حدود ۴۵۰ یورو در سال را برای تحصیل داشته باشید. شهریه موسسات خصوصی نیز بسیار بیشتر از این است و در حدود ۷ هزار یورو در سال می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

تحصیل در رشته دندان پزشکی در کشور فرانسه

برای تحصیل در این رشته در کشور فرانسه فرد متقاضی باید مدرک c1 در زبان فرانسه برای گرفتن پذیرش تحصیلی ارائه کند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته دندانپزشکی کشور فرانسه فرد متقاضی باید معدل دیپلم خود را به همراه ریزنمرات به دانشگاه ارائه دهد. تحصیل دندانپزشکی در یکی از شانزده دانشکده دندانپزشکی در کشور فرانسه حدود شش سال طول خواهد کشید.

در حقیقت دوره آموزش دندانپزشکی به سه سیکل تحصیلی DCEM و PCEM و DES تقسیم می‌شوند. دانشجویان در طی دو سال اول تحصیلی خود یا    PCEM بیشتر با دروس پزشکی عمومی مثل علوم پایه، آناتومی، روانشناسی، رادیولوژی پزشکی پیشگیری و بیهوشی آشنا می شوند. در سیکل دوم یاDCEM  با مفاهیم تخصصی دندانپزشکی آشنا می‌شوند. در سیکل سوم یاDES وارد دوره رزیدنسی می شود و زیر نظر دندانپزشک ماهر به کارورزی می پردازند.

رشته پزشکی

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

بر اساس قوانین فرانسه هر دانشجوی خارجی که قصد داشته باشد در این کشور تحصیل کند باید در ابتدا ثابت کنند که منابع کافی جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود بدون کار کردن را دارد. کم ترین مقدار این منابع مالی ۳۵۰ یورو در ماه می باشد. کم ترین میزان پولی که برای یک ماه زندگی در کشور فرانسه یک دانشجو نیاز خواهد داشت. حدود ۷۰۰ تا ۸۵۰ یورو در خارج از شهر پاریس، پایتخت این کشور است. در شهر پاریس که هزینه‌های زندگی بالاتر است حدود ۲۱۰۰ یورو لازم خواهد بود. مبلغ اجاره ها در شهر پاریس بالاتر از بقیه شهر هاست.

تحصیل در رشته دندان پزشکی به زبان انگلیسی

فرانسه عضو کشورهای اتحادیه اروپا که از چندین منطقه، قلمرو تشکیل شده است. این کشور یکی از سه کشوری است که دارای سواحل اقیانوس اطلس و مدیترانه می باشد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی، کشور فرانسه بزرگ ترین کشور در اروپای غربی و اتحادیه اروپا به شمار می آید. همچنین سومین کشور بزرگ اروپا است. جمعیت آن حدود ۶۰ میلیون نفر و در رتبه سوم در اروپا و نوزدهم در جهان قرار دارد.

این کشور یک کشور جمهوری نیمه حکومتی است که پایتخت آن پاریس است. قانون اساسی کشور فرانسه توسط رفراندوم در ۴ اکتبر سال ۱۹۵۸ به تصویب رسیده است. از این کشور به عنوان کشوری سکولار و دموکراتیک با حاکمیت مردمی یاد می‌شود.
از زمان دوره قرون وسطی این کشور یکی از بزرگ ترین قدرت های سیاسی و اقتصادی در جهان به شمار می‌آید. و همچنین از تاثیرگذار ترین کشورهای جهان است.

کشور فرانسه در طول تاریخ خود هنرمندان، متفکران و دانشمندان تاثیر گذار زیادی را به جهان معرفی کرده است. به عنوان یک مرکز جهانی برجسته در فرهنگ و هنر به شمار می آید.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه به زبان انگلیسی نیست. شما نیازمند به یادگیری زبان فرانسوی هستید و باید مدرک زبان فرانسه در حد در سطح B2 از کشور خود را داشته باشید. تا بتوانید در رشته دندانپزشکی در فرانسه تحصیل کنید. آن دسته از متقاضیان علاقمند می توانند هم در کشور خود و هم در کشور فرانسه به یادگیری دوره زبان فرانسه بپردازند.

کار ضمن تحصیل دندان پزشکی در فرانسه

دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور فرانسه در سال آخر دوره های عملی نیز دارند. پیش از آن بعضی از دانشجویان علاقه مند هستند برای تأمین بخشی از هزینه‌های زندگی خود کار کنند. دانشجویان می توانند هم در مورد دانشگاه مشغول به کار شود و هم خارج از محیط دانشگاه مشغول به کار شوند. البته برای کار خارج از دانشگاه باید مجوز بگیرند. ساعت کار خارج از دانشگاه نیز محدود است و دانشجویان در هفته ۲۰ ساعت اجازه کار خواهند داشت.

شرایط تحصیل رایگان رشته دندان پزشکی در کشور فرانسه

وظیفه جراح دندانپزشک درمان حفره و آبسه های دندانی است. همچنین بخشی از کار آن ها شامل خالی کردن کانال ریشه و مقیاس گیری می باشد. همچنین جراحان دندان از اشعه ایکس نیز استفاده می کنند. آن ها طراحی کامل یا جزئی پروتز دندان را انجام می دهند.

طراحی های بزرگ نیز نظیر ترمیم شکاف فک و استخوان و ترمیم لثه، مرتب کردن دندان‌ها و بهبود هماهنگی فک نیز از وظایف دندان پزشکان است. دندان پزشکان در کشور فرانسه به عنوان جراحان دندان شناخته می شوند. همچنین اگر در دوره چهار ساله ارتودنسی شرکت کرده باشند می‌توانند ارتوپدی دندان، عمل جراحی دهان یا فک را داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی فرانسه