تعطیلی یک مسجد در فرانسه حومه پاریس

موج اسلام هراسی در فرانسه ادامه دارد.

موج اسلام هراسی در فرانسه ادامه دارد.
دولت فرانسه، روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه دستور تعطیلی یک مسجد در فرانسه را در راستای موج اسلام‌هراسی جدید در این کشور صادر کرد.
این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که یک معلم فرانسوی در کلاس خود تصویری موهن از پیامبر اسلام را نشان داد. در همین راستا، مسجد جامع پانتین در حومه پاریس تعطیل شد.


تعطیلی یک مسجد در فرانسه

 

تعطیلی یک مسجد در فرانسه و موج اسلام هراسی

 

  • به دنبال اقدامات اسلام‌ستیزانه کشور فرانسه و سربریدن معلم تاریخ این کشور، اکنون «جرالد دارمنین» وزیر کشور فرانسه مدعی شد مسجدی در حومه پاریس به دلیل ترویج اسلام‌ستیزی بسته شد.
  • البته دارمنین در این باره توضیح داد که هنوز مشخص نیست این افراد و نهاد‌ها با قتل معلم تاریخ در ارتباط باشند، اما هدف اصلی آن‌ها رساندن این پیام است که: «به دشمنان فرانسه حتی ثانیه‌ای فرصت داده نخواهد شد.»
  • دلیل بسته شدن این مسجد به گفته این مقام ارشد فرانسه آن است که مسئول این مسجد متهم به «تهدید و نشر آدرس محل تدریس معلم سربریده شده» است.
  • دولت فرانسه در نظر دارد شماری از اتباع خارجی که مدعی است مظنون به «فعالیت‌های افراطی» هستند را از خاک این کشور اخراج کند.
  • روز گذشته (دوشنبه) نیز اخبار حاکی از آن بود که در راستای اجرای سیاست‌های اسلام ستیزی در فرانسه، پلیس این کشور به خانه چندین مسلمان که ادعا کرده است از افراطیون هستند، حمله کرد.

تعطیلی یک مسجد در فرانسه

به نوشته الجزیره، رئیس دپارتمان پلیس در «سین سن دنیس» گفت این تعطیلی «۶ ماهه» است و هدف از آن «جلوگیری از اقدامات تروریستی» است.

به‌دنبال کشته شدن یک معلم تاریخ فرانسوی، مکرون رئیس‌جمهور فرانسه وعده فشار بیشتر بر اسلام‌گرایان را داد که نتیجه آن ده‌ها دستگیری، تعطیلی مساجد و انحلال یک گروه حامی حماس بود. مکرون طی دیدار در حومه پاریس گفت: «شهروندان ما انتظار اقدام دارند. این اقدامات متوقف خواهد شد.»

 

منابع:

ویستا

دنیای اقتصاد

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.