پردرامد ترین مشاغل فرانسه

 پر درامد ترین مشاغل فرانسه:

آشنایی با مشاغل پردرآمد در فرانسه برای افرادی که می‌خواهند به این کشور اروپایی مهاجرت کنند، بسیار مهم است. چون باید نسبت به تامین هزینه‌های زندگی در فرانسه اطمینان حاصل کنند. متاسفانه نرخ بیکاری در این کشور کمی بالاتر از اتحادیه اروپا است. اما اگر فرد مهارت کافی داشته باشد و با زبان فرانسوی آشنا باشد، پیدا کردن شغل چندان دشوار نیست.

قوانین استخدام در شرکت‌های فرانسوی برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوییس و نروژ با شهروندان فرانسه تفاوت زیادی ندارد. معمولا برای این افراد امکان اشتغال در هر کاری وجود دارد. با این حال، اشتغال در بعضی سمت‌های مرتبط با مدیریت عمومی فقط برای اتباع فرانسه امکان‌پذیر است. اتباع سایر کشورها از جمله ایرانی‌ها تنها زمانی می‌توانند مشغول به کار شوند که هیچ فرد مناسبی برای آن شغل در فرانسه یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد.

شرایط عمومی کار در فرانسه:

علیرغم محدودیت‌هایی که برای استخدام اتباع غیراروپایی وجود دارد، ایرانی‌های زیادی برای خرید ملک در فرانسه و یا کار و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این مطلب لیستی از پردرآمد ترین شغل ها در فرانسه تهیه شده که می‌تواند به شما در مسیر مهاجرت به این کشور کمک کن .

فرانسه کشوری است هم مرز با بلژیک، آلمان، سوییس و ایتالیا که در غرب اروپا قرار گرفته است. این کشور دارای جمعیتی برابر با 67 میلیون و مساحتی برابر با 640679 کیلومتر مربع می باشد. کشور فرانسه کشوری است که سالیانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند و تجارت خوبی را از این طریق دارد. زبان رسمی مردم این کشور، زبان فرانسه می باشد. جهت کار در کشور فرانسه فرد نیاز دارد تا از یک کارفرمای فرانسوی یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر دریافت نماید. پس از اینکه فرد موفق به دریافت جاب آفر شد باید از طریق سفارت اقدام به اخذ ویزای کاری کند. اشخاصی که قصد کار در کشور فرانسه را دارند .

باید به این نکته توجه کنند که تسلط کامل به زبان فرانسه یک پیش نیاز بسیار مهم و اساسی برای موفقیت در پیدا کردن کار می باشد. در صورتی که شغل و تخصص متفاضی جزو شغل های مورد نیاز فرانسه باشد، شانس وی برای پیدا کردن کارفرما بیشتر است. همچنین در مهاجرت کاری به کشور فرانسه فرد باید به این نکته توجه نماید که آمار بیکاری در کشور فرانسه بالاست. از این رو باید متقاضی از مهارت بالایی در رشته خود برخوردار باشد تا شانس کاریابی داشته باشد. با مطالعه لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه 2021 از شغل هایی که به نیروی کار نیاز دارند مطلع خواهید شد.

نرخ بیکاری در کشور فرانسه:

یکی از عوامل مهم و اساسی در مهاجرت کاری به هر کشوری در نظر گرفتن آمار بیکاری آن کشور است.

متاسفانه کشور فرانسه آمار بیکاری بالایی دارد از این رو کشور مناسبی به جهت کار محسوب نمی شود. ولی به طور کلی در صورتی که فرد دارای مهارت و تخصص بالایی باشد، این شانس را دارد که با در نظر گرفتن لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه و تلاش در این راستا از طریق یک کارفرمای فرانسوی موفق به اخذ پیشنهاد کاری و مهاجرت کاری به کشور فرانسه شود.

لازم به ذکر است کار مورد نظر باید به مدت 3 ماه در کشور فرانسه و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا توسط کارفرمای فرانسوی آگهی شود و در صورتی که هیچ شخصی برای آن موقعیت شغلی یافت نشد، کارفرما می تواند آن موقعیت شغلی را به فرد بین المللی پیشنهاد دهد. طبیعتاً تخصص های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه 2021 ، شانس بالاتری برای کاریابی در فرانسه دارند.

با توجه به نرخ بیکاری بالایی که کشور فرانسه دارد موفقیت در این امر بسیار سخت می باشد. در جدول زیر نرخ بیکاری کشور فرانسه را نشان می دهد. نرخ بیکاری کشور فرانسه در حال حاضر 8.1 درصد می باشد که نسبت به کشورهایی مثل آلمان، اتریش و کانادا آمار نرخ بیکاری بالایی می باشد.

نحوه کاریابی در فرانسه:

یکی از قدم های اساسی در مهاجرت کاری و پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه 2021، کسب اطلاعات از نحوه کاریابی در فرانسه می باشد. یکی از موارد مهم و اساسی برای موفقیت در کاریابی در فرانسه تسلط بر زبان فرانسه می باشد. یکی دیگر از موارد تاثیر گذار نیز این است که تخصص متقاضی در لیست شغل های مورد نیاز فرانسه وجود داشته باشد. به جهت کاریابی در فرانسه می توان اقدام به جستجوی کار از طریق آژانس های کاریابی کرد. لازم به ذکر است افرادی که در فرانسه تحصیل کرده باشند می توانند بعد از اتمام تحصیلشان 6 ماه در فرانسه اقامت داشته باشند و به دنبال کار  بگردند. فرد در صورتی که 3 الی 4 سال در فرانسه کار کند و بیمه و مالیات رد کند این امکان را خواهد داشت تا اقامت دائم خود را دریافت کند.

با توجه به اینکه امکان دریافت پیشنهاد کاری از کشور مبدا برای فرد بسیار سخت است یکی از راه های موفقیت در کاریابی در کشور فرانسه این است که فرد از طریق تحصیلی وارد فرانسه شود. علاوه بر اینکه فرد در حین تحصیل امکان کار نیمه وقت دارد، این امکان را دارد تا به محض آگهی شدن یک موقعیت شغلی مناسب، مدارک و رزومه خود را از طریق مؤسسات کاریابی به شرکت مدنظر بفرستد و با آن ها ارتباط بگیرد و در صورت موفقیت در مصاحبه و باقی مراحل موفق به دریافت پیشنهاد کاری گردد. با دانستن لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه 2021 می توانید برای انتخاب رشته تحصیلی خود بر اساس نیازهای شغلی این کشور تصمیم بگیرید.

 

۱۰ شغل پر درامد فرانسه:

پزشکان

پزشکی یکی از مشاغل پردرآمد فرانسه است و پزشکان نیز در مقایسه با دیگر مشاغل درآمد بیشتری به‌دست می‌آورند. جدای از پزشکی، مشاغل مربوط به مراقبت‌های درمانی و بهداشتی نیز از‌جمله مشاغل موردنیاز و ضروری فرانسه هستند. پزشکانی که به‌تازگی تحصیلاتشان را به‌اتمام رسانده‌اند و برای کسب تجربه زیرنظر پزشکی باتجربه‌تر مشغول فعالیت هستند، حدود هفت‌هزار یورو در ماه حقوق دریافت می‌کنند. ناگفته نماند متوسط درآمد سالانۀ پزشکان در فرانسه بیش از ۱۳۳هزار یوروست.

دندان‌پزشکان

دندان‌پزشکی یکی دیگر از مشاغل پردرآمد در فرانسه به‌حساب می‌آید و دندان‌پزشکان یا به‌صورت خصوصی فعالیت می‌کنند یا برای دولت فرانسه. درآمد دندان‌پزشکان باتوجه به خصوصی یا دولتی بودن محل کار و همچنین میزان تجربه آن‌ها، از هشت تا پانزده‌هزار یورو متغیر است. همچنین متوسط درآمد دندان‌پزشکان در فرانسه ۱۱۷هزار یورو در سال محاسبه شده است.

وکیلان

فرانسه در زمینۀ امور قانونی و حقوقی، ازجمله کشورهای تأثیرگذاری است که احترام فراوانی برای این امور قائل می‌شود؛ به‌همین‌خاطر مشاغل مرتبط با امور قانونی و حقوقی در زمره مشاغل پردرآمد فرانسه به‌شمار می‌روند. کمترین حقوق پرداختی برای وکیلان جوان و بی‌تجربه پنج‌هزار یورو در ماه درنظر گرفته شده است و متوسط درآمد وکیلان سالانه تقریباً ۱۰۸هزار یورو خواهد بود.

خلبانان

صنعت هوایی فرانسه در جهان شرایط و امکانات بسیار پیشرفته‌ای دارد؛ به‌همین‌دلیل، دولت فرانسه به حقوق خلبانان اهمیت فراوانی می‌دهد. خلبانان در فرانسه به‌طور متوسط بیش از هشتادهزار یورو در سال حقوق دریافت می‌کند؛ نکته‌ی قابل ذکر این است که دریافت مدرک خلبانی و اقدام برای این شغل در فرانسه مشکلات و سختی‌های فراوانی دارد.

مشاغل درمانی

همان‌طورکه در بخش پزشکان اشاره شد، مشاغل موجود در زمینه‌ی مراقبت‌های درمانی و بهداشتی جزو مشاغل پردرآمد در فرانسه محسوب می‌شود. مشاغل درمانی در فرانسه از تنوع و فراوانی قابل‌توجهی برخوردارند. عناوین شغلی زیر از جمله مشاغلی است که در زمینه بهداشت و درمان نیروهای مختصص فراوانی فعالیت می‌کنند:

  • فن‌شناس آزمایشگاه
  • مشاوران سلامت روان
  • رادیولوژیست
  • روان‌درمانگر
  • داروساز
  • تأمین‌کنندۀ فوریت‌های پزشکی

میزان درآمد مشاغل مربوط به مراقبت‌های درمانی با‌توجه به تجربۀ افراد از سه تا هفت‌هزار یورو در ماه خواهد بود. درمانگران و داروسازان و مشاوران برای رسیدن به این نوع از مشاغل باید مدارک تخصصی رشته‌ خود را ارائه دهند؛ اما در دیگر مشاغل درمانی گذراندن دورۀ فنی دو تا سه‌ساله به‌تنهایی کفایت می‌‌کند. متوسط درآمد مشاغل درمانی فرانسه تقریباْ‌ ۷۴هزار یورو در سال محاسبه شده است.

تحلیلگران مالی

بخش مالی و بانکداری فرانسه در میان کشورهای اروپایی از شهرت قابل‌توجهی برخوردار است و صنعت اقتصادی‌ این زمینه‌ی شغلی همواره سیر رو‌به‌رشد و صعودی داشته است؛ بنابراین، مشاغل مرتبط با این حوزه‌ی شغلی و همچنین درآمد کارمندان‌ آن چشمگیر است. به‌منظور فعالیت در این زمینه افراد باید در صنعت، کسب‌وکار، اقتصاد و امور مالی تجربه‌ی فراوانی داشته باشند. درصورت داشتن پیش‌نیازهای لازم، افراد فعال در این حوزه بین پنج تا ده‌هزار یورو در ماه درآمد کسب خواهند کرد. متوسط درآمد سالانۀ تحلیلگران مالی در فرانسه بیش از ۳۵هزار یورو تخمین زده شده است.

دبیران

دبیران در فرانسه حقوق درخورتوجهی دریافت می‌کنند. تدریس زبان انگلیسی از شغل‌های موردنیاز و مشاغل پردرآمد فرانسه است. برای فعالیت و تدریس در مؤسسه‌های خصوصی و دولتی و دبیران باید به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه تسلط داشته باشند. درآمد ماهانۀ دبیران در فرانسه بین دو تا چهارهزار یورو و متوسط درآمد سالانه‌شان بیش از ۴۲هزار یورو محاسبه شده است.

متخصصان علوم رایانه‌ای و آی‌تی

فرانسه به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینۀ فناوری در مشاغل مربوط به فناوری، افرادی فراوانی را از برنامه‌نویسی رایانه گرفته تا فناوری اطلاعات و علوم داده به‌کار می‌گیرد. متوسط درآمد متخصصان علوم رایانه‌ای و آی‌تی حدوداً ۴۶هزار یورو در سال برآورد شده است.

تکنسین‌های برق

فرانسه برای افراد متبحر در زمینۀ سقف‌سازی، قفل‌سازی، لوله‌کشی و برق فرصت‌های شغلی متنوعی مهیا کرده و درآمد رضایت‌بخشی به آنان پرداخت می‌کند. به‌عنوان مثال، درآمد ماهانۀ تکنسین‌های برق در فرانسه از سه تا پنج‌هزار یورو و متوسط درآمد سالانۀ نیز افزون‌بر ۴۱هزار یورو است.

محققان

فرانسه دارای مراکز تحقیقاتی بسیار باکیفیت و پیشتازی است که در زمینه‌های زیست‌شناسی، پزشکی، مهندسی، دریاشناسی و دیگر رشته‌های علوم و فناوری متخصص‌های فراوانی را به‌کار می‌گیرد؛ بنابراین، محققان از‌جمله افرادی هستند که درآمد نسبتاً مطلوبی دارند. افراد شاغل در این زمینه ماهانه بین چهار تا ده‌هزار یورو و سالانه تقریباً ۴۵هزار یورو حقوق دریافت می‌کنند.

کلام پایانی:

یکی از کشورهای بزرگ اروپایی است که افراد زیادی آن را برای زندگی انتخاب می‌کنند. هر چقدر درآمد افراد بیشتر باشد، آن‌ها از زندگی در این کشور احساس رضایت بیشتری دارند. چون بدون داشتن درآمد زندگی مطلوب در هیچ کشوری امکان‌پذیر نیست.

با توجه به تاثیری که شغل افراد روی کیفیت زندگی دارد، علاقه‌مندان به زندگی در این کشور باید با حقوق کارمندان در فرانسه آشنا شوند. رشته تحصیلی، شهر محل زندگی و آشنایی با زبان فرانسوی از جمله عواملی هستند که روی درآمد تاثیر دارند. آمارها نشان می‌دهد که پزشکی، دندان‌پزشکی، وکالت، خلبانی، مهندسی کامپیوتر، دبیری، بازاریابی و تحقیق از مشاغل پردرآمد در فرانسه محسوب می‌شوند.

مشاوره تخصصی فرانسه