هزینه سفر به فرانسه

هزینه های سفر با تور به فرانسه

از مکان های دیدنی کشور فرانسه می توان به برج ایفل، موزه لوور، غذاهای زیبا و لذیذ و مناظر زیبا و دیدنی اشاره کرد. این کشور دارای زیبایی ها و جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد. کشور فرانسه سواحل، جنگل ها و دره های بسیار زیبایی را دارد. غذاهای فرانسوی نیز از بهترین غذاها در دنیا به شمار می آیند. شهر های کشور فرانسه از نظر تاریخی بسیار غنی می باشد. در ادامه برای شما عزیزان در مورد هزینه های سفر به فرانسه و هزینه های مختلف در این کشور توضیحاتی ذکر می شود.

هزینه سفر به فرانسه

کشور فرانسه کلیساها، معماری ها، قصرها و حتی ویرانه های بسیار زیبایی را در خود جای داده است. این کشور برای کسانی که دوست دارند قدم بزنند و از بوی خوب گل ها لذت ببرند، کشور بسیار عالی به شمار می‌آید. همه موارد گفته شده در بالا شما را ترغیب می‌کند که به این کشور سفر کنید. با همه این ها سفر به این کشور بسیار گران است. و بعد از کشور ایتالیا در رده دوم قرار دارد. اگر می خواهید به این کشور با بودجه محدود سفر کنید، این کشور مقصد بسیار جالبی برای شما نیست.

هزینه های سفر با تور به فرانسه

واحد پول این کشور یورو است. هر یورو با حدود ۱.۱۹ دلار آمریکا برابر می باشد. هزینه‌های مسافرت به فرانسه با تور متفاوت است. به گونه ای که به نوع پرواز، تاریخ پرواز، کیفیت هتل رزرو شده و تعداد نفرات بستگی دارد. ولی برای مثال؛ هزینه تور پاریس ۶ روزه در یک هتل سه ستاره متوسط و با پرواز ماهان ایران حدوداً برابر با ۴ میلیون تومان خواهد شد. اما اگر قصد اقامت کوتاه مدت تری را در این کشور داشته باشید، هزینه یک تور ۲ شب در کشور فرانسه در یک هتل ۴ ستاره در پاریس نزدیک به سه میلیون تومان خواهد شد.

هزینه های پرواز ایران به کشور فرانسه به شرکت هواپیمایی، هواپیمای مورد نظر و تاریخ پرواز و تاریخی که رزرو بلیط را انجام می دهید ،بستگی دارد. هرچه زودتر بلیت پرواز خود را خریداری کنید پول کمتری پرداخت خواهید کرد. به عنوان مثال یک پرواز اقتصادی یک طرفه برای سه چهار روز آینده با شرکت هواپیمایی پگاسوس ایرلاین ترکیه حدوداً دو میلیون و سیصد خواهد شد. اما پرواز رفت و برگشت به پاریس با هواپیمای ایرفلوت روسیه با یک توقف در مسکو معادل یک میلیون و ششصد تومان خواهد شد.

هزینه های سفر (هتل و اقامت) در کشور فرانسه

از کشور فرانسه به عنوان کشور گران یاد می شود. اگر شما بودجه کمی دارید، کشور فرانسه مقصد مناسب برای شما نیست. شما باید یک هتل همراه با صبحانه انتخاب کنید تا هزینه‌های جدایی جهت صرف صبحانه پرداخت نکنید. اگر شما بوتیک هتل های لوکس را پیدا کنید می توانید با قیمت های مناسب رزرو داشته باشید.

در این هتل ها به طور معمول دو تخت در یک اتاق قرار دارد و هزینه اقامت هر یک نفر برابر با شبی ۱۸۰ تا ۲۲۵ دلار می باشد. البته در این هتل ها اتاق هایی با قیمت های ۱۵ تا ۴۰ یورو هم وجود دارد که بیشتر به شکل خوابگاه هستند. اگر هتل های لوکس را هم بخواهید برای اقامت انتخاب کنید، باید شبیه حدود ۱۹۰ الی ۳۵۰ را بپردازید.

هزینه های سفر (حمل و نقل شهری) در کشور فرانسه

بهترین روش حمل و نقل در داخل کشور فرانسه استفاده از قطار و مترو است. اما این گزینه ها هم ممکن است گران باشند. ارزان ترین روش حمل و نقل استفاده از قطار ها در طول شب می باشد و گران ترین قطار ها هم قطارهای سریع السیر می باشند. اگر شما می خواهید در انجام هزینه های اقامت خود صرفه جویی کنید، حمل و نقل شهری را از چند روز قبل خریداری کنید. حمل و نقل های مترو و اتوبوس ارزان هستند و مزیت مترو سریع بودن و مزیت اتوبوس دیدن تماشای شهر در حین حرکت می باشد. در یک سفر با بودجه کم حدود ۹ یورو، با بودجه متوسط روزانه حدود ۲۳ و در سفرهایی با بودجه بالا روزانه ۲۵۹ برای هزینه‌های شهری و حمل و نقل های عمومی در نظر داشته باشید.

هزینه های سفر (خوراک) در کشور فرانسه

بهترین و ارزان ترین غذای فرانسوی در بازارهای این کشور وجود دارد. مغازه های زیادی در سراسر شهرهای این کشور وجود دارند که نان، پنیر، گوشت و موارد دیگر را می‌فروشند‌. خود شهروندان فرانسوی هم به همین شکل غذا می خورند. به عنوان مثال آن ها به فروشگاه های مواد غذای خود می رود و مواد اولیه را خریداری می‌کنند و غذای مورد نظر را می پزند. با پرداخت ۱۰ یورو می توانید از مغازه ها برای دو نفر غذا بخرید. هزینه یک ساندویچ آماده حدود ۴ الی ۷ یورو می‌شود. اما غذا خوردن در رستوران های لوکس فرانسه گران می باشد. اگر در یک رستوران غذا بخورید حداقل برای یک وعده مبلغی معادل ۲۰ الی ۳۵ یورو پرداخت می کنید. اگر می خواهید هزینه های زندگی خود را در کشور فرانسه مدیریت کنید بهتر است که مواد اولیه را تهیه کنید و خودتان غذا بپزید.

هزینه های جاذبه ها و موزه های کشور فرانسه

بیشتر جاذبه های دیدنی و گردشگری کشور فرانسه هزینه‌ای حدود ۹ الی ۳۱ بابت ورودی دریافت می کنند. هزینه ورودی به برج ایفل بین ۷ الی ۱۷ یورو می باشد. هزینه بازدید از کاخ ورسای حدود ۲۵ یورو است و هزینه بازدید از موزه لوور ۱۷ یورو می باشد.

مکان های دیدنی شهر لیون

  • موزه هنرهای زیبا

نشانگر فرهنگ  غنی این شهر می باشد. یکی از بهترین موزه ها، بعد از موزه لوور به حساب می آید. در نزدیک تالار شهر در میدان place des terreaux واقع شده است. قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد. موزه هنرهای زیبا در این شهر دارای مجموعه های هنری شامل عتیقه جات،  نقاشی ها، مجسمه ها و هنرهای تزیینی از مصر باستان تا عصر حاضر را به نمایش می‌گذارد. اثر هنرمندان چون رامبراند، روبنس، پائولو ورونز، تئودور ژریکو در این موزه قرار دارد.

  • محله های سنت جان وسنس جورج الد تاون

محله های زیبا از روزگار قرون وسطا در این شهر به یادگار مانده اند.

  • موزه باستان شناسی

اثاری که در این موزه به چشم می‌خورد متعلق به دوران  لوگوندوم است. در این موزه تعداد زیاد گلدان و مجسمه و دیگر آثار باستانی به چشم می خورد.

  • کلیسای نوتردام دی فوویه

کلیسای نوتردام در شهر استراسبورگ تنها کلیسای معروف کشور پاریس نمی باشد، کلیسای نوتردام دی فوویه نیز بسیار معروف می باشد. فاصله بسیار زیادی از رودخانه دارد که این باعث شده چشم انداز زیبایی داشته باشد. این بنا به خاطر قسم مردم فرانسه برای محافظت از خاک کشورشان در زمان جنگ با پروس ساخته شده است.

یکی از دیدنی های جالب در شهر لیون وجود مسیرهای مخفی بسیار زیادی است تمام شهر را به هم متصل نموده، همانطور که در بالا گفته شد این شهر برای بافت و فروش ابریشم بسیار مهم بوده و این راه ها برای این منظور به وجود آمده تا ابریشم ها طی فرآیند حمل و نقل آسیب زیادی نبیند. این مسیر های مخفی در جنگ جهانی دوم برای استقرار و فرار از دشمن استفاده شده است.  منطقهvieux در شهر لیون طولانی ترین مسیر مخفی دارد، در اطراف این منطقه خانه ها و عمارت های باشکوه تاجران ابریشم که درگذشته ساخته اند به چشم می اید.

شهر تولوز فرانسه

جاذبه های گردشگری شهر مونت پلیه

مونت پلیه یکی از شهر های جذاب و دیدنی جنوب غرب فرانسه است که در موقعیت عالی قرار دارد و گردشگران ازپرووانس» (Provence)، «کامارگ» (Camargue) و بسیاری مناطق دیگر می‌توانند دیدن کنند. موزه های جالب و خیابان های سنگفرش و رستورانهای محصور کننده به زیبای این شهر افزوده است.

میدان کمدی:

در مرکز شهر واقع شده و به ایستگاه مترو نیز بسیار نزدیک است. در یک ضلع میدان ساختمان اپرا قرار دارد. و دارای کافه های فرانسوی خاص و دوست داشتنی در کنار سینما می باشد. در انتهای میدان مرکز خرید چند طبقه با فروشگاه های بسیار جذاب فرانسوی دیده می شود. در جلوی میدان یک فضای سبز زیبا و حوضچه قرار دارد. موزه اصلی شهر مونت پلیه در همین میدان قرار دارد.

جاذبه های گردشگری شهر مونت پلیه

کلیسای جامع سن پیر:

این کلیسا در بالای آن برج های حیرت انگیزی دارد که واقعاً آن را تماشا کرده است. یک بنای گوتیکی به شمار می آید و در محله قدیمی شهر قرار دارد. این کلیسا هزینه ورودی ندارد. پنجره های رنگی، ارگ چوبی و محراب آن بسیار دیدنی است. سال تاسیس آن 1346 و در قرن شانزدهم است.

جاذبه های گردشگری شهر مونت پلیه

گردشگاه پرو:

نام دیگر آن میدان سلطنتی پرو نیز است و دارای طاق پیروزی باشکوه است. طراحی این ناحیه به عهده فردی به نام اتین ژیرال و پسرش بوده است. این ساختمان ظاهر قلعه مانند دارد و در پشت این ساختمان بازدیدکنندگان قنات های رومی را می بینند.

گردش در ساحل:

مونت پلیه دارای 4 خط تراموا است. در آینده یک خط دیگر نیز به آنها اضافه می‌شود. آخرین ایستگاه تراموا خط 3به ساحل منتهی می شود و در آنجا دوچرخه های ساعتی و روزانه با قیمت مناسبی ارائه داده می شود، پیاده روی در کنار این سواحل و با مناظر زیبا زیبا و دلربا به همراه است و در فصل بهار و تابستان گردش دلچسب برای گردشگران را به وجود می آورد.

موزه فابر:

این موزه مهم ترین موزه شهر است که بهترین آثار هنری را در خود جای داده است. در نقطه مناسبی از شهر قرار داد دارد که دسترسی به آن بسیار آسان است. این موزه دارای نمایشگاه های متعددی در طبقات زیاد می باشد و نقاشی های زیبا و معماری خیره کننده دارد بازدید از این موزه در روزهای یکشنبه اول هر ماه به صورت رایگان می باشد.

باغ وحش مونت پلیه:

در این باغ وحش حیوانات متعددی از زرافه گرفته تا شیر و قورباغه های رنگارنگ پیدا می شود، برای بازدید از این باغ وحش شما نیاز به تهیه بلیت ندارید و به صورت رایگان می باشد فقط بخش جنگل آمازون آن نیاز به تهیه بلیت دارد.

کاخ فلوژرگ:

در شهر مونت پلیه به ساختمانی که به عنوان دومین خانه اشراف مورد استفاده قرار می گرفته است، فولی می گویند. در این شهر از فرانسه، تعداد زیادی از این خانه ها وجود دارد. نجیب زادگان در حومه این شهر برای خود امارت می ساختند که کاخ فلوژرگ یکی از آنهاست. این عمارت دارای باغ های تماشایی هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی فرانسه