بازار کار رشته زبان

بازار کار رشته زبان در فرانسه

بازار کار رشته زبان در کشور فرانسه و پیدا کردن شغل مناسب در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و حتی کشورهای انگلیسی زبان که یکی از زبان های رسمی آن ها فرانسوی است سخت می‌باشد. کشورهایی که یکی از زبان های رسمی آن ها فرانسوی است، می‌توان کانادا، ایالت کبک و آفریقای جنوبی نام برد.

پیدا کردن شغل مناسب با مهاجرت به این کشور برای پیدا کردن کار در رشته زبان فرانسه به این علت سخت می باشد که فرانسوی زبان ها بر روی زبان خود بسیار حساس هستند. خیلی کم به فردی که بیگانه است اجازه می‌دهند که زبان فرانسوی را تدریس کند.

بازار کار رشته زبان

شرایط بازار کار رشته زبان در کشور فرانسه

هنگام کار در کشور فرانسه با اولین موضوعی که روبرو می شوید، تسلط به زبان فرانسوی است. مردم فرانسه بسیار بر روی زبان رسمی کشور شان حساس هستند. لیستی از از مشاغلی که فرد می تواند در آن ها مشغول به کار شود در صورتی که به زبان فرانسه مسلط باشد. عبارتند از؛

 • بانکداری
 • مغازه داری
 • شرکت های بیمه

بازار کار کشور فرانسه

هنگامی که شما به دنبال کار در کشور فرانسه می گردید پویایی و پرتحرک بودن همراه با مسلط بودن به زبان رسمی فرانسه از جمله نکات الزامی برای اشتغال به کار در این کشور است. بر اساس آمارها، آمار بیکاری در کشور فرانسه بسیار پایین بوده است. و بیشتر افراد در این کشور نظیر؛ بومیان و مهاجران همگی مشغول به کار هستند.

همین پویایی و متحرک بودن سبب شده که این کشور به بالاترین رتبه از جهت بیکاری در جهان دست پیدا کند. برخی از کارفرمایان قبل از اینکه فرد را استخدام کنند ابتدا سابقه تحصیلی، تجارب کاری، تسلط زبانی و مهارت های آن ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. بعد از بررسی موارد قبل تصمیم می‌گیرند که متقاضی را استخدام می کند یا خیر.

بیش ترین علاقه مندان به علت مهاجرت به سراغ یادگیری رشته زبان فرانسوی می روند. فارغ التحصیلان رشته زبان می توانند در شرکت های صادرکننده و واردکننده اجناس مشغول به کار شوند. و یا در حوزه ترجمه کتب شغل مناسب خود را پیدا کنند.

بازار کار رشته زبان

تعریف رشته زبان فرانسه در بازار کار رشته زبان

رشته زبان یکی از جذابترین و کاربرد ربرد ترین رشته های دانشگاهی در زیر شاخه رشته های زبان به حساب می آیند زبان فرانسه نیز یکی از زبان‌های مهم بین‌المللی است و این روزها طرفداران زیادی را در بین علاقه‌مندان پیدا کرده است.

گرایش های زبان فرانسه

گرایش های زبان فرانسه به سه دسته تقسیم بندی می شود:

 1. گرایش زبان و ادبیات فرانسه
 2. گرایش مترجمی زبان فرانسه
 3. گرایش آموزش زبان فرانسه

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری

 • فتوکپی از ویزای شینگن قبلی در صورت وجود
 • مدارک پرواز های رزرو شده از قبل ارائه شود
 • پرداخت رسید هزینه ویزای کاری فرانسه
 • تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزای کار این کشور
 • ارائه یک قطعه عکس شناسایی معتبر
 • تهیه و تکمیل فرم اداره مهاجرت فرانسه
 • ارائه فتوکپی قرارداد کاری امضا شده
 • فتوکپی صفحه شناسایی پاسپورت معتبر که حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد.

در دنیای امروزه با توجه به اینکه بیشتر کشورها در حال پیشرفت و توسعه هستند فردی که با سواد است، باید علاوه بر توانایی خواندن و نوشتن حداقل به یک زبان خارجی مسلط شود تا بتواند در دنیای امروزه نقش موثری را داشته باشد. یکی از زبان های بسیار مهم زبان ادبیات فرانسه می باشد که در موسسات آموزش عالی به عنوان یک رشته دانشگاهی در مقاطع کارشناسی دارای دو گرایش ادبی و مترجمی می باشد. لازم به ذکر است که دوره درسی لیسانس تمامی زبان های خارجه از جمله نظیر زبان فرانسوی با برنامه درسی رشته زبان انگلیسی متفاوت می باشد.

بیشتر دانشجویان رشته زبان فرانسوی در هنگام ورود به این رشته با این زبان آشنایی زیادی ندارد.به همین علت دانشجویان در ترم های ابتدایی درس هایی را به عنوان پیش نیاز می‌گذرانند. بعد در ترم های بالاتر دروس تخصصی مانند مکالمه ساده، پیشرفته، نگارش ساده پیشرفته و دروس ادبیات فرانسوی یاد می گیرند.
بیشتر مدارس در کشور فرانسه به معلم نیاز دارند. معلمان فرانسوی می توانند موقعیت کاری در بازار کار رشته زبان در فرانسه مشغول به کار باشد و حقوق ماهیانه حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو دریافت نمایند. کسانی که به دنبال موقعیت های تدریس در این کشور هستند باید مدارک مناسب داشته باشد.

بازار کار رشته زبان

شرایط اخذ ویزای همراه کشور فرانسه

با توجه به قانون کار در این کشور شرایط حضور همسر و فرزندان فرد متقاضی فراهم شده است. شخص متقاضی می تواند برای به همراه آوردن خانواده خود به این کشور با توجه به درآمد و تمکن مالی درخواست بدهد. شخص باید در این درخواست را به اداره مهاجرت این کشور بفرستد.

این اداره تصمیم می گیرد که شخص شرایط به همراه آوردن خانواده خود را دارد یا خیر. بعد از اینکه ما درخواست فرد موافقت شد به شخص ویزای ورود به فرانسه داده می‌شود، که وارد فرانسه شد در رقابت با درآمد خود را دریافت کند. فرد باید حداقل ۱۸ ما در فرانسه اقامت داشته باشد تا بتواند خانواده خود را به همراه خود بیاورد.

گرفتن اقامت و تابعیت از طریق کار

کشور فرانسه تابعیت مضاعف را قبول می کند و شخص بعد از چند سال کار در این کشور و اقامت می تواند با حفظ تابعیت قبلی، تابعیت کشور فرانسه را دریافت نماید. این فرد باید ۵ سال زندگی متوالی در این کشور را داشته باشد. بعد از آن می تواند درخواست اقامت دائم کشور فرانسه را بدهد. که مدت زمان این اقامت دائم ۱۰ سال می باشد و قابل تمدید نیز است. فرد با این اقامت دائم امکان تحصیل و کار در کشور فرانسه را دارد. فرد در صورتی که در ۱۰ ماه فقط شش ماه از سال را در فرانسه زندگی نکند، نمی تواند درخواست اقامت دائم دهد.

اعزام نیروی کار به فرانسه

نحوه کاریابی در کشور فرانسه

برای پیدا کردن کار مناسب در کشور فرانسه نحوه کاریابی بسیار مهم است. افرادی که با فرهنگ زبان بازار کار کشور فرانسه آشنایی ندارند شانس بسیار کمی برای پیدا کردن کار مورد نظر خود در کشور فرانسه را دارد.
برای پیدا کردن کار مناسب در کشور فرانسه رعایت نکات زیر الزامی است:

 • یادگیری زبان فرانسه برای اینکه برای پیدا کردن کار مناسب شانس بیشتری داشته باشید بهتر است با زبانی کشور را یاد بگیرید
  انعطاف پذیر بودن
 • شخصی که می‌خواهد در کشور فرانسه یا هر کشور خارجی دیگری کار پیدا کند، نباید توقع بسیار بالا یا جایگاه شغلی بسیار عالی را در نظر داشته باشد.
 • رزومه به زبان فرانسوی تهیه شده باشد.
 • دانستن روش های کاریابی: افراد می‌توانند از طریق آنلاین در وب سایت هایی مانند مانستر کار مورد نظر خود را پیدا کنند. همچنین افراد در روزنامه های محلی نیز می توانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند.
 • رعایت ادب و احترام برای تحت تاثیر قرار دادن کارفرمای فرانسوی باید با نهایت در نهایت احترام و ادب برخورد کرد.

موسسات کاریابی در کشور فرانسه

پیدا کردن کار در کشور فرانسه از طریق روش های مختلف قابل انجام است. به عنوان مثال برخی افراد شخصاً با شرکت های مختلف ارتباط برقرار می‌کنند. از این طریق کار پیدا می کنند. افراد از طریق موسسات کاریابی سعی در پیدا کردن کارفرمای مورد نظر خود را دارند. برخی از موسسات کاریابی مختص به پیدا شدن کار در خود کشور فرانسه است. ولی برخی از موسسات کاریابی نه تنها در کشور فرانسه بلکه در تعداد زیادی از کشور به افراد جویای کار کمک می کنند. بعضی از وب سایت های کاریابی در کشور فرانسه عبارتند از :

 • https://www.fusac.fr/
 • http://job-in-france.babylangues.com
 • https://www.thelocal.fr/jobs/
 • http://www.jobsinparis.fr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تخصصی فرانسه